Justice League Zack Snyder's Cut İnceleme

Justice League Zack Snyder’s Cut İnceleme

Justice League Zack Snyder’s Cut İlk İzlenim

Justice League Zack Snyder’s Cut inceleme yazımıza başlamadan önce ilk olarak şunu söylememiz gerekiyor, bu film 2017’deki Justice League ile kıyaslandığı zaman, çok iyi bir film olmuş. 2017’deki filmi izledikten sonra yaşadığımız hayal kırıklıklarının hiçbirini yaşamadık. Bu filmi izledikten sonra ‘Justice League kesinlikle budur‘ dedik. 2017’deki Justice League’teki en büyük eksiklik karakterlerin içine tam olarak giremememiz olmuştu. Bu yapımda ise her karakterin gelişimini tamamen hissediyoruz ve karakterlerin içine çok rahat girebiliyoruz.

Steppenwolf

2017’deki Steppenwolf ile kıyasladığımız zaman, filmdeki zırhı etkileyiciydi. Bir önceki filmle kıyasla amacının ne olduğunu daha iyi bir şekilde anladık. Darkseid’e kendini ispatlamaya çalışan ve bu uğurda yaptıklarını izliyoruz. Dünyayı yok etmek istemesinin sebeplerini daha iyi anlamamız, bize kötü karakteri daha iyi hissettiriyor. Filmde iyi karakterler dışında, kötü karakterlerinde ruh halini hissetmemiz, filmin içine daha rahat girebilmemizi sağlıyor.

Wonder Woman

Wonder Woman, Justice League filmindeki en çok bildiğimiz karakterdi. Justice League filminden önce bir filmi olmasından dolayı, Wonder Woman’ı benimsememiz çok daha rahat oldu. Karakterin gücünü de rahatça hissedebilmemiz, izlerken bize zevk veren unsurlardandı.

Justice League Zack Snyder's Cut İnceleme

Aquaman

Aquaman filminden önce geçen bir zaman diliminde olduğumuz için Aquaman karakterinin tam gücünde olmadığı bir halini görüyoruz. Jason Mamoa’nın oyunculuğundan dolayı, karakterin vurdumduymazlığını hissediyoruz.

Justice League Zack Snyder's Cut İnceleme

Flash

Barry Allen, Flash karakterinin heyecanlı tipi filmdeki eğlenceyi sağlıyor. 2017’deki Justice League ile kıyasladığımız zaman, 2017’deki filmde çok zayıf kalan Flash yerine, beklediğimiz gibi daha aktif bir Flash vardı. Filmi izlemeden önce en çok merak ettiğimiz ve yine çok pasif kalmasından korktuğumuz bir karakterdi ama beklentilerimi kesinlikle karşıladı.

Justice League Zack Snyder's Cut İnceleme

Cyborg

Cyborg karakterini 2017’deki Justice League ile kıyasladığımız zaman, 2017’deki filmde içine giremediğimiz karakterlerdendi. Önceki filmle kıyasla, karakterin geçmişini daha iyi bir şekilde görüyoruz ve Cyborg gibi bir karakterin duygularını tam olarak hissedebiliyoruz. Babasına karşı beslediği kinin nedenini ve kendisinin neden asabi olduğunu iyi bir şekilde anlayabiliyoruz.

Justice League Zack Snyder's Cut İnceleme

Superman

2017’deki filmi izlediğinizi varsayarak, Superman’in tekrar hayata döndüğünü söylemeyi spoiler olarak görmüyoruz. 2017 ile kıyasladığımız zaman, bizi en çok tatmin eden olay, Superman dirilip tek başına her şeyi hallediyor kısmını görmemek bizi mutlu etti. Superman karakterinin gücünü hissediyoruz fakat film sadece Superman’in tek başına kazandığı bir savaş değil. Bu bizi filmdeki mutlu eden etkenlerdendi.

Justice League Zack Snyder's Cut İnceleme

Batman

Batman’i en sona bırakmamamızın sebebi, benim en sevdiğim ve en merakla beklediği karakter olmasından ötürüdür. İlk filmde Batman’in pasif kalması, deyim yerindeyse neredeyse hiçbir işe yaramayan bir karakterdi. Bu filmde ise Batman’in savaşa hazırlıklı girmesi, savaş aletlerinin etkisini görüyoruz ve en sevdiğim karakter olmasından ötürü Batman’i izlerken keyif aldık.

Justice League Zack Snyder's Cut İnceleme

Olumsuz Yanları

Bu filmde olumsuz olarak gözümüze çarpan iki olay vardı. Birincisi, Wonder Woman’ın her sahnesinde garip bir müzik giriyordu ve bu müzik biraz rahatsız ediciydi. Diğer karakterlerin girdiği sahnelerde bu şekilde müzikler yoktu ama garip bir şekilde Wonder Woman’ın sahnelerinde bu garip müzik rahatsız ediciydi.
İkinci bir eleştiri ise, bazı sahnelerdeki CGI kendini çok belli ediyordu ve bu durumlarda bazı sahnelerin bilgisayar efekti olması rahatsızlık verdi fakat bu rahatsızlık veren olaylar çok azdı bu yüzden filme iyi dememizi etkilemiyor.

Karakterler

Ben Affleck – Batman/Bruce Wayne
Henry Cavill – Superman/Clark Kent
Amy Adams – Lois Lane
Gal Gadot – Wonder Woman/Diana Prince
Ray Fisher – Cyborg/Victor Stone
Jason Mamoa – Aquman/Arthur Curry
Ezra Miller – Flash/Barry Allen
Daine Lane – Martha Kent
Jeremy Irons – Alfred

Sonuç

Justice League filmini izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. 2017’deki bütün eksikliklerin giderildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Filmin akıcılığı ve 4 saat olmasına rağmen tek oturuşta izlenebilirliği bizi çok etkiledi. Filmin ilk eleştirileri de olumlu yönde. Bu filmi izledikten sonra aklınıza şu soru gelebilir ‘Neden 2017’de bu sahneler yerine, bambaşka sahnelerin çekilmesine Warner Bros izin verdi?‘.
Şimdiden keyifli seyirler.

‘Justice League Zack Snyder’s Cut İnceleme’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!