John Travolta'nın Oynadığı Filmler

John Travolta’nın Oynadığı Filmler

Bugün sizlere efsane oyuncunun oynadığı efsane filmleri derledik. Hazırsanız “John Travolta’nın Oynadığı Filmler” yazımıza geçelim dostlar!

GREASE (1978)

John Travolta'nın Oynadığı Filmler

1978 yapımı bu film romantik ve müzikal türünde sevilen Travolta filmlerinden olmuştur. 1950’lerde geçen filmin öyküsü, bir grup liseli gencinin gündelik hayatlarını anlatır.

Staying Alive

John Travolta'nın Oynadığı Filmler

Yönetmenliğini Sylvester Stallone’un yaptığı dram, müzikal türündeki bu film ile John Travolta’nın yıldızı iyice parlamaya başladı. Dans temasındaki film izleyicilerin beğenisini kazanmasının yanısıra film müzikleriyle de efsanelerden biri oldu.

Look Who’s Talking (1989)

John Travolta'nın Oynadığı Filmler
Editorial use only. No book cover usage. Mandatory Credit: Photo by Moviestore/Shutterstock (1580273a) Look Who’s Talking, John Travolta Film and Television

Romantik, komedi türündeki bu film zamanında en çok konuşulan filmler arasındaydı. Kendisine uygun bir erkek arkadaş arayan bekar bir annenin, James (John Travolta) ile karşılaşması ile ilerleyen film izleyicide hoş bir etki bırakıyor.

Pulp Fiction (1994)

Yönetmenliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı ve kült film denince akla ilk gelenlerden olan bu film efsaneler efsanesi klasmanında yer alıyor. John Travolta ve Uma Thurman’ın akıllardan silinmeyen dans sahnesi yine bu filmin seyir zevkini arttıran ögelerden biri. Oyuncu kadrosu da şampiyonlar ligi diyebileceğimiz kalitede; John Travolta, Uma Thurman, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, gibi oyunculuğun ne olduğunu insanlara öğreten isimler yer alıyor. Gerilim, suç türündeki bu başyapıtı izlemediyseniz elinizde ne varsa kenara bırakıp izlemeye koyulun.

Phenomenon (1996)

Dram, fantastik, romantizm türündeki film yine seyircinin beğenisini kazanmayı başarıyor.

Face/Off (1997)

Aksiyon, gerilim, suç türündeki efsanelerden biri daha. Nicolas Cage, Dominique Swain gibi isimlerle birlikte John Travolta bu filminde de döktürüyor.

Swordfish (2001)

Tür: Aksiyon, gerilim, suç. Hacker filmi denince ilk akla gelen ve Travolta’nın da ustalığını konuşturduğu efsane film.

Basic (2003)

John Travolta'nın Oynadığı Filmler

Dram, gizem, suç türündeki bu filmde gizem içinde gizemin, oyun içinde oyunun olduğunu göreceksiniz. Filmin sonundaki twist (ters köşe) de izleyiciyi oldukça şaşırtıyor.

Ladder 49 (2005)

Değerinin çok altında kalan oldukça güzel, son derece gerçekçi bir film. Karakterle ister istemez empati kuruyorsunuz ve bu olay sizi etkisi altına alıyor. John Travolta ve Joaquin Phoenix’in mükemmel oyunculuklarıyla seyircide iz bırakan bir başka efsane film.

The Punisher (2004)

John Travolta'nın Oynadığı Filmler

Aksiyon denildiğinde John Travolta ve bu film kalıplaşmış bir cevap oluyor.

Lonely Hearts (2006)

John Travolta'nın Oynadığı Filmler

Dram, romantik, suç türündeki John Travolta filmimizle ilgili spoiler vermeden sadece izleyin yorumunu yapıyorum.

Old Dogs (2010)

John Travolta'nın Oynadığı Filmler

Tür: Aile, komedi. İkiz çocuğu olanların özellikle izlemesini tavsiye ederiz 🙂

From Paris with Love (2010)

John Travolta'nın Oynadığı Filmler

Yine John Travolta ve yine aksiyon, suç filmi.

2010 sonrası çıkan filmlerini yazmıyorum, çünkü efsaneleşmeleri için yeterli vakit geçmediğini düşünüyorum. Tabii varsa sizin de bu listede olmayan efsane bir John Travolta filmi öneriniz, geri dönüş yapabilirsiniz.

John Travolta’nın Oynadığı Filmler yazımızın sonuna geldik dostlar. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!