Puanı Düşük 10 Güzel Film

IMDB Puanı Düşük 10 Güzel Film

Filmleri ve dizileri puanlamak ve eleştirmek için kullanılan birçok platform mevcut. Rotten Tomatoes, Letterboxd gibi platformların içinde ise en popülerinin IMDB olduğunu söylemek mümkün olabilir. Fakat, IMDB gerçekten adaletli bir puanlama sistemine sahip mi? Bu birçok kişi tarafından tartışılan bir konu. Bilakis tartışmalı birçok filmin IMDB puanının çok düşük olabildiğini, vasat hollywood filmlerinin de bir o kadar yüksek olabildiğini görüyoruz. Bunun yanında puanlamaya fanatizm de karışınca fanlar diğer filmlere düşük puan vererek istedikleri filmlerin yükselmesini sağlıyor, aynı zamanda da sıralamayı alt üst edebiliyorlar. Ben de zaman zaman adaletsiz olabilen IMDB puanlama sisteminde hak ettiği puanı alamadığını düşündüğüm filmleri listeledim. “IMDB Puanı Düşük 10 Güzel Film”

Puanı Düşük 10 Güzel Film

Not: Listedeki tüm filmlerin IMDB puanı 7’nin altındadır ve sıralama yüksekten alçağa doğru gider:)

A Ghost Story (2017) IMDB Puanı: 6.9

Puanı Düşük 10 Güzel Film
C (Casey Affleck)

Öldükten sonra hayalete dönüşen C’nin yas tutan karısını teselli etmek için evine dönmesi ve zamanda kayboluşunu anlatan film, sahneleri ve çekimleriyle beni çok etkiledi. Yas temalı filmlerden en sevdiğim olmaya aday olan A Ghost Story, hem bir aşk, hem bir mekan, hem de bir hayalet filmi. Kesinlikle herkesin izlemesi gerektiğini düşündüğüm bu film bence çok daha yüksek bir IMDB puanını hak ediyor.

Sofra Sırları (2017) IMDB Puanı: 6.9

Puanı Düşük 10 Güzel Film
Neslihan (Demet Evgar)

Kocasına bağlı bir ev hanımı, Türk mutfağına oldukça hakim bir aşçı ve de bir seri katil olan Neslihan’ın hikayesini anlatan Sofra Sırları’nın hikayesinin sizi içine çekeceğini düşünüyorum. Türk kadını tiplemesine yeni bir bakış getiren film, aynı zamanda renkleri ve sahneleriyle de bence etkileyiciydi. Arkadaşlarınızla izleyecek gizemli ve güzel bir film arıyorsanız Sofra Sırları’nı tercih edebilirsiniz.

Panic Room (2002) IMDB Puanı: 6.8

Puanı Düşük 10 Güzel Film
Sarah (Kristen Stewart) ve Meg (Jodie Foster)

En sevdiğim yönetmenlerden David Fincher’ın 2002 yapımı gerilim/suç filmi Panik Odası gereken değeri görmeyen filmlerden biri bence. Yeni taşındıkları eve 3 hırsızın girmesiyle evin panik odasında sıkışıp kalan anne kızın hikayesi Jodie Foster, Kristen Stewart, Jared Leto gibi oyuncularla güzelleşiyor ve keyifli bir film ortaya çıkıyor.

You Were Never Really Here (2017) IMDB Puanı: 6.8

Puanı Düşük 10 Güzel Film
Joe (Joaquin Phoenix) ve Nina (Ekaterina Samsonov)

Hayatında bazı tramvalar yaşamış Joe, kaçırılan kızların izini sürerek para kazanır. İşlerinden birinin kontrolden çıkmasıyla yaşananları anlatan film bizlere, insan psikolojisine bir bakış sunuyor. Bu yıl en iyi aktör Oscar’ını da kazanmış bulunan Joaquin Phoenix’in harika performansı için bile izlenebileceğini düşündüğüm film bence sizi etkilemeyi başaracaktır.

Pirates Of Somalia (2017) IMDB Puanı: 6.8

Puanı Düşük 10 Güzel Film
Abdi (Barkhad Abdi) ve Jay (Evan Peters)

Başarılı bir gazeteci olmak için kimsenin yapmadığı bir haberi kovalayan Jay’in yolunun Somali’ye düşmesini ve Somali’nin korsanlarını anlatan, gerçek bir hikayeden uyarlama olan bu filmi bence izlemesi eğlenceliydi. Evan Peters ve Al Pacino’yu çok sevdiğim için izlediğim bu film belki sinematografi olarak istediğimizi tam veremese de keyifli ve güzel bir mesaj veren bir filmdi.

(M)uchenik (2016) IMDB Puanı: 6.8

Puanı Düşük 10 Güzel Film
kinopoisk.ru

Şu sıralar Tarkovsky’nin hayatını anlatacak bir dizi projesi ile meşgul olan Kiril Serebrennikov’un “Öğrenci” olarak çevrilen filmi, dünyanın kötülüğünün ve kaybolmuşluğunun ancak İncil ve din ile çözülebileceğine inanan Veniamin’in hikayesini anlatır. Film İncil’den birçok pasaj içeriyor ve ortaya da aslında zekice düzenlenmiş bir din eleştirisi sunuyor. Filmin puanının bu denli düşük olmasının sebebi de bu din eleştirisi olsa gerek, çünkü filmin renkleri, açıları ve karakterleri beni çok etkilemişti.

Exam (2009) IMDB Puanı: 6.8

Puanı Düşük 10 Güzel Film

Yüksek prestijli bir iş için başvuran 8 adayın tek yapması gereken önündeki soruyu cevaplamak, fakat önlerindeki boş bir kağıttan başka bir şey değil. 8 farklı hikayenin bir gizem üzerinden ustaca anlatıldığı film arkadaşlarınızla buluştuğunuzda izleyip eğlenebilirsiniz. Bir gizem ve gerilim filmi olan Exam’i bu tür filmleri sevenler bence severek izleyecektir.

Antichrist (2009) IMDB Puanı: 6.6

Puanı Düşük 10 Güzel Film
Editorial use only. No book cover usage. Mandatory Credit: Photo by Zentropa Ents./Kobal/REX/Shutterstock (5881752m) Charlotte Gainsbourg Antichrist – 2009 Director: Lars Von Trier Zentropa Ents. DENMARK Scene Still

Daha filmin girişinde “Andrei Tarkovsky’ye adanmıştır” yazısıyla başlayan düşünce seli ve kafa karışıklığı silsilesi, aynı zamanda deccal kim gibi cevapsız kalan sorular nedeniyle bu filmi listeye alıp almama konusunda çok kararsızlık yaşadım. Lars von Trier’in çoğu filmi gibi yine fazlaca eleştirilen ve sansasyon yaratan filmi Deccal yas tutan bir çiftin ormandaki evlerinde yaşadıklarını anlatıyor. Bu filmi birçoğunuz sevmeyebilir ama kesinlikle etkileyici bir film olduğunu inkar etmenin mümkün olacağını düşünmüyorum.

Under The Silver Lake (2018) IMDB Puanı: 6.5

Puanı Düşük 10 Güzel Film
Sam (Andrew Garfield)

İşsiz ve amaçsız bir şekilde yaşayan Sam, bir gün önce tanıştığı kızın kayboluşunu araştırmaya başlar. Benim genel olarak “garip” olarak adlandırdığım filmi özellikle komplo teorileri, gizli mesajlara ilgili olanlara öneriyorum. Filmin eğlenceli havasının yanında mistik olayları ve asla tahmin edemediğim olay örgüsüyle izlediğinize kesinlikle değecektir.

A Cure For Wellness (2016) IMDB Puanı: 6.4

Puanı Düşük 10 Güzel Film
Hannah (Mia Goth)

Günlük hayatın stresi ve yoruculuğundan arınmak için zengin ve yaşlı insanların gittiği iyileşme merkezine yolu düşen Lockhart’ın merkezin ardındaki gerçeği öğrenmesini izliyoruz. Filme başarıyla verilen mistik hava ve hikayesiyle kesinlikle IMDB sıralamasında daha yüksekleri hak eden bir film. Sonu hariç mükemmel olarak adlandırabileceğim film özellikle mekan ve nesnelerle büyülü bir hal alıyor. A Cure For Wellness kesinlikle görmeniz gereken bir film.

“IMDB Puanı Düşük 10 Güzel Film” listemizin sonuna geldik. Bence bir film izlerken IMDB puanına veya diğer insanların görüşlerine fazla aldırmamak gerekiyor. Size göre IMDB puanını en hak etmeyen film hangisi? Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!