Yeni Normalleşme Takvimi ve Son Durum

İçişleri Bakanlığı’nın “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” Yeni Normalleşme Takvimi ve Son Durum

Herkese merhaba dostlar! 17 günlük tam kapanmanın ardından herkesin aklında kademeli normalleşme sorusu bulunmakta. Kademeli normalleşmenin detayları ne olacak? 65 yaş üzeri ve 18 yaş altına yeni bir kısıtlama geldi mi? Hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının saatleri değişti mi? Yeni normalleşme takvimi ve son durum. Bütün soruların cevaplarını yazımızda derledik!

Sokağa Çıkma Kısıtlamasının Saatleri Değişti Mi?

Kademeli normalleşme döneminde hafta içi 21.00-05.00, hafta sonları ise cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Yeni Normalleşme Takvimi ve Son Durum

65 Yaş Üzeri ve 18 Yaş Altı İçin Sokağa Çıkma Kısıtlaması Var Mı?

Kademeli normalleşme döneminde, 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan iki doz Kovid-19 aşısını yaptırmış olanlar ile 18 yaş altındakiler için sokağa çıkma kısıtlaması olmayacak. Kademeli normalleşme döneminde, hakkı olmasına rağmen Kovid-19 aşısı olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, hafta içi sadece 10.00-14.00 arasında sokağa çıkabilecek.

Yeme – İçme Yerlerinin Çalışma Saatleri Nasıl Olacak?

Kademeli normalleşme döneminde yeme içme yerleri hafta içi 07.00-20.00 arasında gel-al ve paket servis, 20.00-24.00 arasında ise sadece paket servis olarak hizmet verecek.

Halı Sahalar Açıldı Mı?

17 Mayıs-1 Haziran arasında, kahvehane, çay bahçesi, sinema salonu, halı saha, internet kafe, yüzme havuzu ve spor salonları kapalı kalmaya devam edecek.

Yeni Normalleşme Takvimi ve Son Durum

Ayrıca kademeli normalleşme döneminde alışveriş merkezleri hafta içi 10.00-20.00 arasında faaliyet gösterebilecek, hafta sonları kapalı olacak. Kademeli normalleşme döneminde pazar yerleri hafta içi 07.00-19.00 arasında açık olacak, hafta sonları ise pazar yeri kurulmayacak.

Kamuda Çalışma Saatleri Değişti Mi?

Kademeli normalleşme döneminde kamu kurum ve kuruluşlarında esnek çalışma usulleri uygulanmaya devam edilecek, mesai saatleri 10.00-16.00 olarak uygulanacak.

Toplu Taşıma 18 Yaş Altı İçin Serbest Mi?

Kademeli normalleşme döneminde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altındakilerin şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanmalarına müsaade edilmeyecek.

Yeni Normalleşme Takvimi ve Son Durum

Huzurevlerine Ziyaretler Serbest Mi?

Kademeli normalleşme döneminde, huzurevi, yaşlı bakımevi, rehabilitasyon merkezi ve çocuk evleri gibi yerlerdeki ziyaretçi kısıtlaması 1 Haziran’a kadar sürecek.

Kademeli normalleşmenin detaylarını size aktardığımız yazımızın sonuna geldik dostlar! Ayrıca Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00’e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirlerinin uygulanacağını da aktarmak isteriz. Esen kalın!

‘İçişleri Bakanlığı’nın “Kademeli Normalleşme Tedbirleri Yeni Normalleşme Takvimi ve Son Durum’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!