Gençlik Dizi Listesi

Hayatımıza Dokunan 8 Gençlik Dizi Listesi

Hayatımıza dokunan 8 adet gençlik dizi listesi önerisine hoş geldiniz. Ülkemizde ve dünyamızda yaşanan koronavirüs sebebiyle okullara ara vermek zorundaydık. Bu sebeple sizleri o eski günlere götüren en iyi gençlik dizi listesi ile karşınızdayım. Eğer gençlik yıllarınızı özlediyseniz veya o okul günlerindeki samimi dostluklara tekrar geri dönmek gibi bir niyetiniz var ise; bu geçlik dizi listesi size ilaç gibi gelecek. O halde hemen başlayalım.

Gossip Girl (2007-2012) IMDb: 7,4

Gossip Girl Gençlik Dizi Listesi

Gossip Girl, bir grup liseli gencin hayat hikayesini anlatıyor. Kendilerini izlerken lise entrikalarına ve eğlencelerine şahit olacak, birçok defa hem gülüp hem de ağlayacaksınız. Çokça uyarlaması da bulunan dizi, içerisinde her türlü gizemi barındırıyor.

The O.C. (2003-2007) IMDb: 7,5

gençlik dizi listesi

The OC, tehlikeli bir bölgede yaşayan ana karakterimiz çıkıp kendini sosyetik California’da bulan Melissa’ya olan aşkı ve yeni dostları ile yaşadığı maceraları konu almakta. Dizinin ayrıca Medcezir adıyla Türkiye uyarlaması da yapılmıştı, başrollerini Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy oynamıştı.

Skins (2007-2013) IMDb: 8,2

gençlik dizi listesi

Skins gençlik dizilerini seven hemen hemen herkes tarafından beğeniliyor. Dizide gençliğin güzelliklerine ve zorluklarına şahit oluyoruz. Dizinin her bölümünde farklı bir karakter anlatılıyor, bu da popüler yapımı benzer kategorilerdeki rakiplerine nazaran oldukça cazip kılıyor.

Freaks and Geeks (1999-2000) IMDb: 8,8

freaks and geeks

Lise hayatını tüm absürt olaylardan arındırılmış bir şekilde aktaran Freaks and Geeks, yalnızca bir sezon yayımlanmış ve iptal edilmesine rağmen büyük bir hayran kitlesine sahip. İki kardeşin hayatı çevresinde şekillenen öyküsü izleyene “Keşke devam etseydi be” diye söylenmenize vesile olacak.

Stranger Things (2016-?) IMDb: 8,8

stranger things

Bilim kurgu kategorisinden Netflix orijinal dizisi Stranger Things, yayımlandığı günden beri ciddi bir kitleyi peşinden sürüklüyor. 80’lerde Amerika’nın Indiana eyaletinde geçen öyküsü, Hawkins kasabasında yaşayan genç ve küçük bir çocuğun doğaüstü olaylar sonucu kaybolması üzerine gelişiyor.

End of the F***ing World (2017-2019) IMDb: 8,1

the-end-of-the-fucking-world

Uyarlama gençlik dizilerinden birisi olan End of The F***ing World, Charles Forsman’ın romanına dayanıyor. Kendisini psikopat olarak gösteren 17 yaşındaki James ile sınıf arkadaşı Alyssa’nın macera arayışıyla kaçışlarının öyküsünü anlatan dizi, 2 sezona sahip.

Gilmore Girls (2000-2007) IMDb: 8,1

gilmore girls

Emmy ödüllü Gilmore Girls, 2000-2007 yılları arasında piyasaya sürülen dizi 7 sezona sahip. Lorelai ile kızı Rory’nin yaşamlarına odaklanan öykü, anne kız arasındaki ilişkileri esprili bir şekilde anlatan muazzam bir dizi

Aşk 101 (2020-?) IMDb: 7,6

aşk 101

Daha öncesinde spoilersız incelemesini de yaptığımız Aşk 101 dizisi, Netflix’de yayınlanan gençlik Türk dizisi olarak nitelendiriliyor. Herkesin kendisinden bir parça bulabileceği bir lise dizisi kendisi. Bölüm uzunluğu kısa çerezlik ve içinizi hoş tutan atmosferiyle izlemenizi mutlaka öneriyoruz.

Hayatımıza Dokunan 8 Gençlik Dizi Listesi adlı yazımızın sonuna geldik. Bu tarz dizi içerikleri paylaştığımız Dizi Otağ sayfamızın Instagram ve Twitter sayfalarını takip etmeyi unutmayın, hoşçakalın dostlar.


Enes Ergovan
Dizi Otağ ve Film Otağ sayfalarında yönetici, sinemaya düşkün, deli gibi dizi izleyen ve yorumlayan. Kısaca 'normal insan' da denilebilir.