Harry Potter & Lanetli Çocuk Filmi Çıkacak Mı

Harry Potter & Lanetli Çocuk Filmi Çıkacak Mı?

Warner Bros., HBO Max için yeni bir Harry Potter projesini tanıttı. Film serisinin devamı olan Harry Potter ve Lanetli Çocuk olabilir mi? Harry Potter & Lanetli Çocuk filmi çıkacak mı? Harry Potter & Lanetli Çocuk filminin konusu nedir? Filmde kimler oynayacak?

WarnerMedia CEO’su Jason Kilar geçtiğimiz günlerde yeni Harry Potter içeriğinin HBO Max için hazırlandığını söyledi ve insanlar Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyununu uyarlamayı planlayıp planlamayacaklarını merak ediyor. 2011’de Harry Potter film serisinin sonundaki sahneden beri hayranlar büyücülük dünyası için yeni filmler istiyorlar. Fantastik Canavarlar ve Nerede Bulunurlar?  Ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları ve iki bölümlük bir sahne oyunu olan Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un yayınlanmasıyla hayranların dilekleri biraz dolaylı bir şekilde kabul edilmişti.

Fantastik Canavarlar serisi biraz tartışmalarla dolu ve kendinden önceki filmlere göre biraz daha geri planda kaldı. Serinin ikinci filmi olan ve 2018 yılında yayınlanan Grindelwald’ın Suçları, yayınlandığı andan itibaren acımasız eleştirilere maruz kaldı. Stüdyo, Johnny Depp’in Gellert Grindelwald rolünü Mads Mikkelsen ile değiştirerek durumu düzeltmeye çalışıyor. Mikkelsen birçok eleştirmenin görüşüne göre karaktere daha uygun ve izleyicileri Fantastik Canavarlara bir şans daha vermeye ikna edebilir. Ama her halükarda, yeni bir Harry Potter projesi seriye yeni bir soluk getirebilir ve Fantastik Canavarların başarısızlıklarından uzaklaşabilir.

Yeni Harry Potter projesi için de pek çok parmak, oyunun çok popüler olduğu kanıtlandığı için potansiyel malzeme olarak Harry Potter ve Lanetli Çocuk’u gösteriyor.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Olabilir Mi?

Geçmişte JK Rowling ve Warner Bros., Harry Potter ve Lanetli Çocuk ‘un beyaz perdeye uyarlanacağını inkar ederken Kilar’ın sözleri eski söylentileri yeniden alevlendirdi. Oyunun uzunluğu nedeniyle iki bölüm halinde gösterildiğini dikkate alan birçok kişi, Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un bir film versiyonunun gerçekten işe yaramayacağını ve bir TV şovu formatına daha iyi uyarlanabileceğini savunuyor. Öyle ki stüdyo, Harry Potter dünyasında geçen potansiyel bir yan dizi için yazarlara bir çağrı bile yaptı.

Harry Potter Kadrosu Geri Dönecek Mi?

Harry Potter serisinin sevilen orijinal kadrosunu yeniden getirmek zorlu bir çaba olsa da, stüdyonun hikaye sürekliliği için yapması gerekebilir. Oyundaki karakterler daha yaşlıdır; Harry, Ron ve Hermione 30’lu yaşlarının sonundalar, bu yüzden Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint henüz senaryo için biraz genç.

Dikkate alınması gereken bir diğer nokta da Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un  başlangıçta nasıl rol aldığı 2016’da kaçınılmaz tartışmalara neden olmuştu: Hermione Granger’ın rolü, Rowling’in Hermione’nin ten renginin romanlarda hiçbir zaman ayrıntılı olarak tarif edilmediği sözü savunularak siyah bir oyuncuya verildi. Stüdyo bu yeni kriteri kullanmaya karar verirse, her rolü tamamen yeniden düzenlemeye gidebilir.

Harry Potter & Lanetli Çocuk Hikayesi

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları olaylarından 19 yıl sonrasını ele alan oyun; aynı zamanda Harry, Ron ve Hermione’yi de çocuklarını Hogwarts’a bırakan 37 yaşında ebeveynler olarak da gösteriyor. Oyun, Harry Potter’ın hikayesini oğlu Albus aracılığıyla sürdürüyor ve Albus Severus Potter’ın babasının geçmişinden sırları bir zamanda yolculuk macerasında ortaya çıkarmasının ardından devam ediyor . Orijinal karakter setinin yanı sıra oyunda Draco Malfoy’un oğlu Scorpius, Hermione ve Ron’un kızı Rose’un yanı sıra Voldemort ve Bellatrix Lestrange’ın sürpriz çocuğu Delphi de yer alıyor. Oyunun zaman yolculuğu yönü, orijinal hikayenin çoğunu yeni bir mercekle keşfederek hem yeni hem de eski sadık izleyiciler için çok ilgi çekici bir film veya TV dizisi oluşturabilir.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Yayın Tarihi

Harry Potter & Lanetli Çocuk Filmi Çıkacak Mı

Warner Bros. veya JK Rowling tarafından hiçbir şey onaylanmadığından, yeni bir Harry Potter filminin veya TV dizisinin ne zaman yayınlanacağını tahmin etmenin bir yolu yok. COVID nedeniyle gelen çekim kısıtlamaları nedeniyle, proje önümüzdeki birkaç ay içinde onaylanırsa 2023 gibi erken bir tarihte piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

‘Harry Potter & Lanetli Çocuk Filmi Çıkacak Mı?’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Nevzat Keskin
Kendi çapımda diziler ve filmlerle ilgili yazılar yazıyorum. Bir Parça Tuhaftık