Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Tüm ayrılıklardan Phoebe’nin üçüzlerden ayrılışı gibi, Friends her zaman seyirciyi güldürmüyor, bazen ağlatıyordu. Friends en üzücü 10 bölüm listemize gelin beraber bakalım.

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

On sezon, ikonik karakterler ve inanılmaz bir kitleyle Friends, komik sohbetler yaşayan altı harika karakterden çok daha fazlasıydı. İstendiğinde dizi hayranlara duygusallık yaşatmayı da başardı. Bir sitcom olmasına rağmen, kalp kırıklığı anları içeren ya da başından hüzünlü olan bir sürü bölüm var.

Sıklıkla bu hüzün, Ross ve Rachel (çokça kez), Monica ve Chandler, hatta Monica ve Richard gibi ilişkilerden geldi. Ama, üzücü sahneler ilişkilerden ibaret değil ve farklı nedenlerle izleyicileri ağlatan bazı bölümler de var.

10. ‘The One Where Joey Tells Rachel’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Joey ve RachelFriends’teki en tartışmalı çiftler arasındaydı, ancak gerçekte bir araya gelmeden önce, Joey’nin duyduğu basit bir platonik aşktı.

Bu duygular, Rachel ve Joey’in temelde arkadaş olmayı ve dünyanın en uzun kucaklaşmasını kabul eden bir akşam yemeğinde doruğa ulaştı. Bunu bu kadar üzücü kılan ve onu Bay Heckles’in ölümü gibi bölümlerin arasında bir yer kazandıran, Joey’nin daha önce hiç aşık olmamış olmasıdır. Joey hiçbir zaman gerçek bir romantik partnere sahip olma şansı bulamaz. Dizide aşık olduğu bir kez bu bölümde ve o kişiyle de bir ilişki yaşamaz.

9. ‘The One With The Invitation’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

İkonik Rachel ve Ross ilişkisinin destekçileri için dizide oldukça üzücü bölümler bulunuyor. Bunlardan biri de ‘The One With The Invitation‘. Tamamen kalp kıran veya şok eden bir bölüm değil ama yine de üzücü bir bölüm.

Bölüm, Rachel ve Ross’un birbirleriyle olan geçmiş ilişkilerini anımsattıkları, her ikisinin de Rachel’ın düğüne katılımı hakkında bir karar aldıkları bir klip-şov benzeri bir bölümdür. Bölümün gerçekten üzücü kısmı Rachel’ın gitmeyeceğine karar vermesi ve giderse bunun çok fazla olacağını söylemesi.

8. ‘The One With The List’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Friends’in ilk gerçekten üzücü bölümlerinden biri olan bu bölüm, ikili sonunda bir araya gelme şansına sahip olduğunda ve her şeyi mükemmel bir şekilde ayarladıklarında gelir.

Ta ki bölümdeki bu rezil listeye kadar. Ross, Friends boyunca bazı gizli şeyler yaptı, ancak aralarında karar veremediği iki kadını karşılaştıran fiziksel bir liste oluşturmak en kötülerinden biri. Ross için üzülmek zor, ancak Rachel’ın liste yüzünden kalbinin kırılmasını izlemek oldukça zor. Ayrıca sonunda gerçekleşecek ilişkinin başka bir engelle vurulması, çifti destekleyen tüm hayranlar için üzücüydü.

7. ‘The One With Barry & Mindy’s Wedding’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Engellerdeki adil payıyla bir başka ilişki de Monica ve Richard. Monica’nın Chandler öncesi bir dünyadaki en ciddi ilişkisiydi ve bazı harika anlar yaşadı.

Bununla birlikte, ikisi arasındaki yaş farkı başlı başına bir sorun olmasa da, asıl sorun farklı şeyler istemeleri gerçeğiydi. Barry ve Mindy’nin düğününde ikisi, muhtemel görünen bir bölümün ardından ilişkiyi sonlandırmaya karar verdiler. İkisi birlikte son gecelerinin tadını çıkarırken (bir süreliğine) birlikte , oldukça üzücü bir dans ediyorlar.

6. ‘The One With Rachel’s Going Away Party’

Friends’in son birkaç bölümüyle birlikte bir ton üzücü sahne geliyor ve ekip Rachel’ın Paris’e gitmesine hazırlanırken dizinin sondan bir önceki bölümü bununla ilgili oluyor.

Rachel’ın ayrılma ihtimali yeterince zor olmakla beraber, bu devam ederken çetenin ikonik daireyi sonsuza dek bırakmaya çalıştığı gerçeğini boş verin bile. Rachel’ın grupla bireysel vedalaşması ve Ross ile olan kavgası (son geceye dönüştü) gözyaşlarına neden oldu.

5. ‘The One Where Joey Moves Out’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Joey ve Chandler‘ın arkadaşlığı televizyondaki en iyi arkadaşlıklardan biridir ve özellikle dizinin ilk yarısında birlikte yaşadıklarında, hayranları kahkahalar içinde olur. Ama yine de mutlu olunmayan birkaç durum vardı.

2. sezonun sonuna doğru, Joey televizyonda bir miktar başarı yakaladıktan ve Joey’nin çatal bıçak temizleme tekniğiyle ilgili bir fiyaskodan sonra, Joey kendi dairesine sahip olması gerektiğine inanarak meşhur yerlerinden taşınıyor. Sondaki bu kucaklaşma son derece acı-tatlı bir andı ve Joey’nin sonunda gerçekten taşındığı gerçeği, en azından birkaç bölüm için yıkıcıydı.

4. ‘The One With The Fertility Test’

Rachel ve Ross, tartışmasız en ikonik Friends, hatta tüm sitcom tarihindeki çifti olabilir. Ancak gerçekte, daha iyi, daha istikrarlı bir ilişkiye sahip olanlar elbette ki Chandler ve Monica’dır.

Çocuk sahibi olmanın yolu ikisi için uzun bir yoldu ve gebe kalıp kalamayacaklarını merak etmeden önce uzun süre uğraşıyorlardı. ‘The One with The Fertility Test’ bölümünde çift, başlığın önerdiği gibi yapıyor ve geleneksel olarak gebe kalma şanslarının neredeyse hiç olmadığını ve başka bir yola girmeleri gerektiğini öğreniyor. Monica gibi hayatı boyunca çocuk hayal etmiş olan bir insanı mutlu etmek için umutsuz olan Chandler için yürek burkan bir bölüm.

3. ‘The One Hundredth’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Phoebe, ekibin en garibi ve en neşelisi olabilir. Pek fazla bir şeye sahip değildi, ama bu, dizide belki de en iyisi üçüzler destanı olan bir sürü harika şeye sahip olmadığı anlamına gelmez.

Çok uzun zamandır, erkek kardeşinin bebeklerini doğurduğu için gülünecek şekilde oynanıyordu, ama aslında onları ‘The One Hundredth‘ bölümünde yapmaya gelince, işler oldukça üzücü bir hal aldı. Phoebe, Rachel’ı Frank’i bir çocuk sahibi olmaya ikna etmesi için ikna etmeye çalışırken, çocuklardan vazgeçebileceğini sandığı kadar kaldıramadı. Phoebe’nin tek başına üçüzlerle konuştuğu sahne, muhtemelen tüm dizideki Phoebe ile ilgili en duygusal an.

2. ‘The One With The Morning After’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Dizinin sonuyla hiçbir ilgisi olmayan bu Friends anı, Ross’un işleri batırması olayının ardından Rachel ve Ross’un bir ilişkideki ilk gerçek sahnelerinin ardından ayrıldıklarında geliyor.

Bir kavgadan ve verdikleri meşhur aranın başlamasından sonra Ross, fotokopicideki kadınla yatar ve Friends’teki en büyük kavga  “The One With The Morning After” da başlar. İkilinin kavgasından Rachel’ın ne kadar kalbi kırıldığına, Rachel’ın bittiğini söylediği son birkaç dakikaya kadar, tüm bu çile hem karakterler hem de hayranlar için kalp kırıcı.

1. ‘The Last One’

Friends: En Üzücü 10 Bölüm
Friends: En Üzücü 10 Bölüm

Ross ne kadar kalp kırsa da, dizideki hiçbir bölüm final bölümü kadar üzücü olmayacaktır. Final bölümü neredeyse 16 yılın ardından her izlendiğinde içimizde bir burukluk bırakmaya devam ediyor.

Rachel’ın ikizleri doğurmasından başlayıp uçaktan inmesine kadar finalde oldukça ikonik sahneler var. Her şeyden önemlisi dizinin meşhur daireye ve Chandler’ın son esprisine veda etmesi, gözyaşlarına karşı savaşan izleyiciler için yürek burkan bir sahne.

Friends: En Üzücü 10 Bölüm‘ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Nevzat Keskin
Kendi çapımda diziler ve filmlerle ilgili yazılar yazıyorum. Bir Parça Tuhaftık