Fenerbahçe Beşiktaş Derbi

Fenerbahçe – Beşiktaş Derbi Analizi

Sergen Yalçın‘ın kadroyu bozmaması galibiyeti getiren en önemli etkenlerden biriydi. Sakatlıktan dönenler kulübede bekledi. Beşiktaş takımı hafta içinde iyi çalışmış. Bunu sahada bizlere gösterdiler. Beşiktaş takımı, son iki haftada onca eksiklerine rağmen büyük işler yapıyorlar. Önce son şampiyon Medipol Başakşehir’i, daha sonra deplasmanda Fenerbahçe’yi yenmeyi başardılar. Üstelik iki karşılaşma da, bol pozisyonlu ve bol gollü geçti. Tabii Beşiktaş ne kadar iyi oynadıysa, Fenerbahçe de o kadar hata yaptı. Özellikle siyah beyazlıların kanatlarından herhangi bir tehlikeye müsaade etmemesi de çok önemliydi. Fenerbahçe – Beşiktaş derbi analizi sizlerle.

Fenerbahçe Beşiktaş Derbi

Derbide Öne Çıkan Anlar

Beşiktaş, ikinci yarının başından itibaren 10 kişi mücadele etmesine rağmen, Fenerbahçe’den daha çok ikili mücadele kazanması ilginç bir istatistik. Tam burada Sergen Yalçın‘ın geçtiğimiz haftalarda, bu konuyla alakalı konuşması aklıma geldi. “Biz antrenmanda takımı fazla görünce şaşırıyoruz. Her zaman eksik takımla hazırlanıyoruz.” gibi bir tabiri caizse serzenişte bulunmuştu tebessüm ederek. Belli ki derbiye de bu olasılığı masaya koyarak hazırlanmış. Ne olursa olsun mücadeleden vazgeçmeden ve geçen haftanın da galip takımını sahaya sürerek önemli bir iş çıkardı ortaya.

Fenerbahçe Beşiktaş Derbi

Aboubakar ile iyi ve etkili başlayan bir Beşiktaş vardı sahada. Fenerbahçeli oyuncular, tam anlamıyla bir tepki verdi ya da verebildi dersek hata yapmış oluruz. Beşiktaş ikinci gol ile birlikte üstünlüğünü koydu sahaya fakat elbette derbi bu. Her an, her şey olabilir. Devre bitmeden Fenerbahçe’nin Papiss Cisse ile gol bulması, ikinci yarıda bir farklılık olur mu düşüncesini aklıma getirmedim değil ama Beşiktaşlı futbolcuların, özellikle de 10 kişi kaldıktan sonraki göstermiş olduğu mücadelesi ve isteğiyle sadece benim değil, tüm futbol kamuoyunun beğenisini toplamıştır diye düşünüyorum.

Bitmek Bilmeyen Hatalar

Genç hakemlerin kazanılması elbette çok önemli fakat bariz hataları yapacak kadar da tecrübesiz olmamalı. 9. haftada Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, maç sonunda “Biz oynamak istiyoruz, oyun sürekli duruyor.” diyerek isyan ederken. derbinin hakemi de oynatacağım derken peş peşe hatalar yaptı. Dolayısıyla en çok Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ı tabiri caizse çıldırttı. Üzerine bir de tepki gösterdi diye sarı kart gördü. Klişe ama sormak istiyorum, hakemleri kime şikayet edeceğiz? Yeterli eğitim mi verilmiyor, yoksa yetenekli hakemler mi bulunamıyor inanın bilmiyorum. Fakat bildiğim tek şey var. O da böyle bariz hatalar oyunun, takımın ve hatta bir teknik direktörün kaderini etkileyebilir. Bu tip hatalar nedeniyle zamanın da çok antrenörler gönderildi. Bundan sonra da gönderilecektir.

‘Fenerbahçe – Beşiktaş Derbi Analizi’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!