Farklı Türde Film

Farklı Türde Film Arayanlar İçin 5 Film Önerisi

Sürekli birbirine benzeyen filmler görmekten sıkılan, farklı türlerde filmler izlemek isteyenlere “Farklı Türde Film Arayanlar İçin 5 Film Önerisi” listesini hazırladık.

Mandy (2018)

Farklı Türde Film

Farklı türde film arayanlar için 5 film önerisi listemizdeki ilk film Mandy. Red ve Mandy, gözlerden ırak bir orman evinde birlikte yaşayan bir çifttir. Evlerinde huzurlu ve aşk dolu bir hayat sürerlerken, şeytani bir kaltın liderinin Mandy’ye gözünü dikmesi sonucu ikilinin huzur dolu yaşamları yerle bir olur.

Dogville (2003)

Farklı Türde Film

Lars von Trier’in yönettiği, başrolün de Nicole Kidman’ın oynadığı Dogville listemizdeki ikinci film önerisi. Filmde Grace isimli genç bir kadının, kendisini arayan silahlı adamlardan kaçabilmek için Dogville ismindeki bir kasabaya sığınması konu ediliyor. Tamamı tek bir mekanda geçen, ilginç bir anlatım şeklinin kullanıldığı Dogville bu zamana kadar yapılmış en tuhaf ve en çarpıcı filmlerden birisi.

Battle Royale (2000)

Farklı Türde Film

Günümüzde PUBG ve Fortnite gibi popüler oyunlarla tanınan, oyun dünyasında yeni bir tür olarak lanse edilen Battle Royale türü işte bu filmden gelmektedir. Filmde (100 kişi olmasa da) bir grup lise öğrencisi bir adaya atılıyor ve birbirlerini öldürmeleri isteniyor. Son hayatta kalabilen kişi adadan kurtuluyor.

Irreversible (2002)

Farklı Türde Film

Sinemada alışılagelmişin dışına çıkmayı seven Gaspar Noe’nun, Vincent Cassel ve Monica Belluci’yi bir araya getiren filmi Irreversible listemizdeki bir başka film önerisi. Film, sürekli olarak geriye doğru giden ve seyircide merak uyandıran harika bir kurguya sahip. Hala izlemediyseniz bu filmi ve tabii ki Noe’nun diğer filmlerini şiddetle öneriyoruz.

Dogtooth (2009)

Farklı Türde Film

Farklı türde film arayanlar İçin 5 film önerisi listemizdeki son film olan Dogtooth bir Yorgos Lanthimos harikası. Psikoloji bilimi sinemada uzun yıllardır pek çok kez işlenen bir tema. Fakat Lanthimos bu temayı farklı bir bakış açısıyla ele almış ve adeta bir “deney” minvalinde olan Dogtooth’u çekmiş.

Farklı Türde Film Arayanlar İçin 5 Film Önerisi listemizin sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!