fantastik canavarlar Mads Mikkelsen

Fantastik Canavarlar Serisinin Yeni Grindelwald’ı: Mads Mikkelsen

Hepimizin bir dönem kalbini kazanmış Harry Potter serisinin öncesindeki döneminde geçen Fantastik Canavarlar serisi sevenlerinin birçoğunu tatmin edememiş olsa da üç film daha devam edecek. Geçtiğimiz günlerde serinin hem baş düşman olması hem de Dumbledore ile ilişkisi bakımından en önemli karakterlerinden biri olan Grindelwald‘un castinginde büyük bir değişiklik yaşandı. Yakın zamanda Warner Bros‘un isteğiyle Johnny Depp‘in rolü bırakmasının projenin iptaline neden olabileceği konuşulurken, Depp’in yerine Hannibal, Rogue One, Doctor Strange gibi yapımlarla aşina olduğumuz Mads Mikkelsen‘ın geçeceği söylentileri birkaç haftadır gündemdeydi. Bu konuda Mikkelsen net bir açıklama yapmamıştı fakat yönetmen David Yates‘in ilk tercihinin kendisi olduğu biliniyordu. Warner Bros‘un yaptığı açıklama ile Mads Mikkelsen, Fantastik Canavarlar serisinin yeni Grindelwald‘u olduğu kesinleşti! Fantastik Canavarlar filmi ne zaman çıkacak?

fantastik canavarlar Mads Mikkelsen

Johnny Depp’e Ne Oldu?

Serinin ilk iki filmi Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar? (2016) ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald’in Suçları (2018) filmlerinde Grindelwald karakterini oynayan Johnny Depp, geçtiğimiz günlerde filmdeki rolünü bırakmıştı. Depp, bu durumun Warner Bros’un isteği üzerine gerçekleştiğini ve kendisinin de bu karara saygı duyduğunu belirtmişti. Karayip Korsanları, Makas Eller filmlerindeki, rolleriyle tanınan Depp bir süredir eski eşi Amber Heard ile olan davası nedeniyle gündemden düşmüyordu. Depp son olarak kendisini “wife beater” (eş döven) olarak tanımlayan Sun gazetesine karşı olan davasını kaybetti. Bu durum üzerine Warner Bros’un teklifini ve rolü bıraktığını açıklayan Depp’in bildirisi şu şekilde:

“Mevcut olayların ışığında, aşağıdaki kısa bilgilendirmeyi yapmak istiyorum.

Öncelikle beni sadakatleri ve destekleriyle hediyelendiren herkese teşekkür etmek istiyorum.

Özellikle son birkaç gündeki sevgi ve endişe mesajlarınız beni duygulandırdı ve utandırdı.

İkinci olarak, Warner Bros‘un Fantastik Canavarlar‘daki rolüm Grindelwald’dan çekilmemi istediğini bilmenizi istiyorum ve bu isteğe saygı duyuyor ve kabul ediyorum.

Son olarak şunu söylemek istiyorum.

İngiltere’deki mahkemenin gerçekdışı kararı, benim gerçeği ifade etmek için sürdürdüğüm savaşı değiştirmeyecek ve itiraz etmeyi planladığımı onaylıyorum.

Benim kararım hala güçlü ve şahsıma karşı iddiaların yanlış olduğunu kanıtlamak niyetindeyim. Hayatım ve kariyerim bu anla tanımlanmayacak.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Samimiyetle,

Johnny Depp”

fantastik canavarlar Mads Mikkelsen

Fantastik Canavarlar Filmi Ne Zaman Çıkacak?

Beş filmden oluşacak olan Fantastik Canavarlar Serisi‘nin üçüncü filmi de pandemi dolayısıyla vizyon tarihini ertelemişti. Şu an filmin 2022 yazında vizyona girmesi bekleniyor. 2022 yılında vizyona girecek filmde bir Oscar sahibi Eddie Redmayne, iki Oscar adayı Jude Law’un yanında Mads Mikkelsen’ı göreceğiz.

fantastik canavarlar Mads Mikkelsen

Fantastik Canavarlar Yeni Grindelwald: Mads Mikkelsen‘ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!