Facebook karanlık mod geldi! Yeni tasarıma nasıl geçilir?

Tüm sosyal medya platformlarında bulunan karanlık mod özelliği Facebook platformuna da nihayet gelmeyi başardı. Uzun zamandır yeni bir tasarıma geçeceği bilinen Facebook sonunda yeni tasarımına geçti. Yeni tasarımla birlikte Facebook platformuna karanlık mod desteği de geldi!

Facebook‘un bilgisayarlarda kullandığınız masaüstü sürümü, çok yakında mobil uygulamasına benzer bir tasarıma geçecek.

Daha hızlı performans sunan ve içerisinde karanlık mod gibi özelliklerin de bulunduğu yeni Facebook, kullanıcılara daha basit bir arayüz sunacak.

Facebook, ilerleyen haftalarda yeni tasarımı bütün kullanıcıların hizmetine sunacak. Ancak şirket, şu anda belirli kullanıcılar için bu özelliği aktif etmiş durumda.

Facebook karanlık mod nasıl geçilir?

facebook dark mode

Eğer siz de Facebook‘un seçtiği şanslı kullanıcılardansanız, aşağıdaki adımları takip ederek yeni tasarıma geçebilirsiniz.

Uzun zamandır yeni bir tasarıma geçeceği bilinen Facebook, sonunda yeni tasarımına geçti. Yeni tasarımla birlikte karanlık mod desteği de geldi!


Sıklıkla kullandığımız tüm uygulamalar karanlık moda geçiş yaparken, Facebook bu nokta da biraz ağır davrandı. Bunun nedeni ise tüm tasarımın yenilenecek olmasıydı.

facebook karanlık mod

Uzun zamandır beklenen yeni tasım ve karanlık mod desteği, bugün bütün kullanıcılara beta olarak açıldı. Peki, yeni tasarıma ve karanlık moda nasıl geçiş yapılır?

facebook

Öncelikle bilgisayarınızdan Facebook’a girin ve en sağda bulunan ‘Ayarlar’ okuna dokunarak penceri açın. ‘Yeni Facebook’a Geçiş Yap’ seçeneğine dokunun.

facebook karanlık mod

Karşınıza aşağıdaki gibi tema seçimi ekranı çıkacak. Buradan ister aydınlık ister koyu temayı seçip ‘BAŞLA’ butonuna tıklayın.

facebook karanlık mod

Artık Facebook’u yeni tasarımıyla kullanmaya başlayabilirsiniz. Tekrar eski görünüme geçmek için yine Ayarlar penceresinden ‘Klasik Facebook’a Geçiş Yap’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.


Peki eğer bu buton sizde yok ise ne yapacaksınız? Herhangi bir etkinleştirme sayfası var mı?

facebook karanlık mod buton yok

Eğer henüz sizde aktif değil ise bu özellik, beklemenizden başka bir çareniz yok. Facebook, “Önümüzdeki birkaç ay içinde yavaş yavaş yeni deneyimi hayata geçiriyoruz.” açıklamasında bulundu. Çok yakında bu erişime sahip olabilirsiniz.

facebook karanlık mod buton yok

Facebook’un bu yeni tasarımını sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz. Ayrıca dünyada etkisini sürdüren Corona Virüsü’nden korunmanın 14 yolu adlı yazımıza göz atabilirsiniz. Bir Parça Tuhaftık Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın. Esen kalın.


Enes Ergovan
Dizi Otağ ve Film Otağ sayfalarında yönetici, sinemaya düşkün, deli gibi dizi izleyen ve yorumlayan. Kısaca 'normal insan' da denilebilir.