En İyi Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar

Çizgi roman uyarlaması filmler yıllardır milyonları ekranların başına kitlemeyi başarmıştır. Bunun üzerine oyun şirketleri de uyarlama oyunlar çıkarmak için kolları sıvadı. Hikayeleriyle olsun, oynanışlarıyla olsun bazı oyunlar var ki bizi filmlerden daha çok etkilemeyi başarmıştır. Bu oyunları sizler için derledik. Hadi beraber bir göz atalım. Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar yazımıza geçelim dostlar!

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar – 1. Deadpool

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar

2013’te çıkmış bu oyun, Deadpool’un dördüncü duvarı yıkıp kendi bilgisayar oyununu istemesiyle başlar. Tabii ki konu Deadpool olunca çok ciddi bir oyun beklentiniz olmasın. Deadpool’u seven birinin oyunun mizahından ve hikayesinin orijinalliğinden fazlasıyla keyif alacağını düşünüyorum. Bence oynamaya değer ve eğlenceli.

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar – 2. Injustice: Gods Among Us & Injustice 2

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar

Aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanmıştır. Street Fighter ve Mortal Kombat gibi iki boyutlu bir dövüş oyunudur. Spoiler vermeden konusuna değinecek olursam, Superman başına gelen trajik olaylar sonrasında yeni bir dünya düzeni oluşturma kararı alır. Bazı kahramanlar bu kararını destekleyip onun yanında yer alırken bazıları ise onun karşısında yer alacaktır.

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar – 3. The Wolf Among Us

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar

Bill Willingham’ın Fables (Masallar) isimli çizgi roman serisinden uyarlanan bu oyun bir Telltale oyunudur. Bu da demek oluyor ki oyunda verdiğiniz kararlar oyunun gidişatını etkileyecektir. Oyunun konusuna gelirsek, oyundaki tüm karakterler masal kahramanlarıdır ve masalları bittikten sonra modern hayata uyum sağlamış bir şekilde New York’ta hepsi beraber yaşamaktadır. Bigby Wolf (Kırmızı Başlıklı Kız’dan tanıdığımız Büyük Kötü Kurt), Fabletown’da şeriflik yapmaktadır ve Snow White (Pamuk Prenses) ile birlikte birlikte bir cinayeti çözmeye çalışırlar.

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar – 4. Batman Arkham Serisi

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar

Bu seri Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Origins ve Batman: Arkham Knight oyunlarını kapsamaktadır. Oynanışıyla, hikayesiyle ve hatta seslendirme kadrosuyla bence birçok Batman filminden daha başarılıdır. Kevin Conroy ve Mark Hamill gibi ünlü simaların seslendirdiği bu oyunlarla belki de en sevdiğiniz Joker, en sevdiğiniz Batman değişecek. DC Comics fanıyım diyen birinin mutlaka oynamasını öneririm.

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar – 5. Marvel’s Spider-Man

2018’de Insomniac Games’in geliştirdiği bu oyun için Marvel oyunlarında bir devrim yarattı denilebilir. Oynanışı ve hikayesiyle pek çok ödüle aday gösterilmeyi başardı. Henüz bilgisayarlara gelmemiştir maalesef. PlayStation sahiplerinin oynamasını şiddetle tavsiye ederim. Spider-Man fanı olmayan birinin bile fazlasıyla zevk alacağı bir oyun olduğunu düşünüyorum. Bu sene içinde bu oyunun ikincisi olan Marvel’s Spider-Man: Miles Morales çıkacaktır. Fragmanlarından gördüğüm kadarıyla şimdiden onun da bu listede yer alabileceğini düşünüyorum.

Çizgi Roman Uyarlaması Oyunlar – 6. LEGO Batman Serisi

Bu seri LEGO Batman: The Videogame, LEGO Batman 2: DC Super Heroes ve LEGO Batman 3: Beyond Gotham oyunlarını kapsamaktadır. LEGO oyunlarının mizah unsurlarıyla DC Comics’in çizgi roman mantığının derlenmesiyle oluşturulan bu seri, sizi çocukluğunuza bir yolculuğa çıkaracaktır. Elbette çok ciddi bir oyun beklemeyin ama eğleneceğinizi garanti edebilirim.

7. The Walking Dead Serisi

Bu seri The Walking Dead, The Walking Dead: Season Two, The Walking Dead: A New Frontier ve The Walking Dead: The Final Season oyunlarını kapsamaktadır. Telltale Games’in geliştirdiği bu oyunun temeli, Robert Kirkman ve Tony Moore tarafından yaratılmış aynı isimli çizgi roman serisine dayanıyor. Bütün Telltale oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da verdiğiniz kararların oyunun senaryosu üzerinde ciddi etkileri oluyor. Karar alma kısmında düşündürmesiyle, kimi zaman duygulandırmasıyla, hikayesiyle sizi büyüleyeceğini garanti edebilirim.

8. Batman Telltale Serisi

Bu seri Batman: The Telltale Series ve Batman: The Enemy Within oyunlarından oluşmaktadır. Diğer Telltale oyunlarında olduğu gibi bu oyunlarda da olacaklar sizin kontrolünüzde. Arkham oyunları daha aksiyona dayalı oyunlarken, bu oyun serisi diyalog ve hikaye ağırlıklıdır. Batman olup bütün kararları bizim almamızın da ayrı bir tadı yok değil tabi.

Yazımızın sonuna geldik. Hepinize şimdiden iyi oyunlar dilerim dostlar!

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!