black mirror en iyi bölüümleri

En İyi Black Mirror Bölümleri Sıralaması

Her bölümü birbirinden farklı, insanlığa karşı göstermek istediği fikirleri olan, bölüm bittiğinde uzun uzun düşündüren günümüzün başyapıtı Black Mirror dizisinin bize göre en iyi bölümleri listesine hoş geldiniz.

Black Mirror En İyi Bölümleri: Top 10

Bu liste 10 bölümden oluşacak. Her bir bölümü muazzam bir seviyede olsa da, içlerinden en çok düşünülmüş ve yüzümüze adeta bir tokat gibi çarpan 10 bölümünü sıralayacağız. Ve evet kabul etmek gerekirse bu çok zor olacak.

Bu bölümler 10’dan 1’e doğru gidecek. Neden 10. veya neden 4. sırada olduklarını bölümün en önemli yerlerini anlatmadan spoilersız bir şekilde anlatacak ve izlerken anlamanızın zor olduğu ufak detayları sizler için belirteceğim.

Öncelikle Black Mirror’un neden en iyi bölümleri sıralamasını yaptığımızı açıklığa kavuşturayım;

Black Mirror En İyi Bölümleri: Top 10

Black Mirror dizisinin her bölümü farklı oyuncu, yönetmen, senaryo, görüntü yönetmeni ve mumcusuna kadar farklı kişiler tarafından hazırlanıyor. Anlattığı şeyler yaklaşık 2-3 sene sonra gerçek hayatta gerçekleşiyor.

Bu nedenle istediğiniz bölümü açıp, bir saatlik film izliyorsun kıvamında hiçbir anlamama sıkıntısı yaşamadan keyifle izleyebilirsiniz.

Bu listeyi; okul/iş derken zamanı olmayan dostlarımıza kolaylık olması sebebiyle oluşturduk.

Vakti olmayan her birey; bir gününü, bir saatliğine, bir bölüme harcayabileceğini düşünüyoruz.

Vaktinizi çok iyi kullanacağınızdan emin olabilirsiniz. O halde listemizin 10. bölümünden başlayalım. Keyifli okumalar!

En İyi Black Mirror Bölümleri – Top 10


10. Waldo Zamanı (The Waldo Moment) IMDb: 6,7

2. Sezon 3. Bölüm

Eğer bu bölümü ilk çıktığı tarihte izleseydiniz size hiçbir şey anlatmayacaktı. Fakat şu anki durumda bunu izlemek daha etkileyici olacaktır. Bu bölümü izlerken yüze göre emoji diye tanımlanan icatın var olmadığını bilmeniz size yeterli olacaktır. Ve bu emojinin neler yapabileceğine daha iyi bakın.


9. Acımadan Öldürmek (Men Against Fire) – IMDb: 7,6

3. Sezon 5. Bölüm

Bir askeri konu. Hatta toplum felsefesi konusu. Hatta ve hatta insanlığın konusu. Bu dizi bazı olaylara karşı görüş açınızı değiştirecek kıvamda. İzleyin, fakat 3. gözünüzle izleyin. Mutlaka!


8. Kara Müze (Black Museum) – IMDb: 8,7

4. Sezon 6. Bölüm

Bu bölümde kendinizi çok sinirli ve iğrenç bir halde bulacaksınız. Gelecekteki insanlığa karşı çok sert bir tepki. Gözünüzle göremeyeceğiniz, kafanızla düşünemeyeceğiniz bir senaryoya sahip. Mutlaka izlemelisiniz.


7. On Beş Milyon Hak (Fifteen Million Merits) – IMDb: 8,1

1. Sezon 2. Bölüm

Geleceğin teknolojisindeki bir dram öyküsü. İnsanlığa çok sert bir eleştiri var bu bölümde. Ben insan olmaktan tiksindim, öyle söyleyeyim…


6. Senin Tüm Geçmişin (The Entire History of You) – IMDb: 8,3

1. Sezon 3. Bölüm

Teknolojinin gelişmesiyle oluşan paranoyanın en büyük kanıtı bu bölümde saklı. Telefonlara gizlice yüklenen GPS uygulamalarının yüz yıl sonraki ve daha sonuç etkili halini izleyeceksiniz. Ürkütücü.


En İyi Black Mirror Bölümleri – Top 5

5. Hemen Döneceğim (Be Right Back) – IMDb: 8,1

2. Sezon 1. Bölüm

İnsanın karşısında koyduğu sevginin yerini başka bir şeyin dolduracağını, insanlara bu bölüm ile anlatan dizi, çok net bir şekilde insanlığa eleştiride bulunuyor. Bu bölümün felsefesi ve vurucu yanları sizi çok etkileyecek…


4. Hang the DJ – IMDb: 8,8

4. Sezon 4. Bölüm

Bir telefon uygulamasını inceliyor, eleştiriyor ve geleceğini tahmin ediyor. Bu bölüm sizi tatmin ederse eğer sizde kendinizi bi’ sorgulamanız gerekiyor. Çünkü bölüm bunu objektif bir şekilde sorguluyor ve doğru ya da yanlış olduğu kararını size bırakıyor.


En İyi Black Mirror Bölümleri – Top 3

3. Beyaz Ayı (White Bear) – IMDb: 8,1

2. Sezon 2. Bölüm

Topluma bi’ eleştiri daha bu bölümde geliyor. Bu insanlar neden kamerasını almış bu kadını çekiyor diye düşünebilirsiniz. Neden olduğunu anladığınızda size çok büyük bir tekme atacak bu bölüm. İzlemeniz 50 dakika, bittiğinde düşünmeniz yarım saat…


2. Milli Marş (The National Anthem) – IMDb: 7,8

en iyi black mirror bölümleri

1. Sezon 1. Bölüm

Bir insanın hayatındaki en çok sevdiği kişiyi elinden aldığınızda yapabileceklerinin sınırı olmadığının kanıtı bu bölümde. Çaresizlik üzerine yapılan bir eylemi toplumun nasıl gördüğüne daha yakından bakın… Bize göre en iyi ikinci bölüm The National Anthem’dir. Keyifli seyirler.


1. Beyaz Noel (White Christmas) – IMDb: 9,1

2. Sezon 0. Bölüm (Yılbaşı Özel Bölümü)

Yaptığı bir harekete bağlı kalarak asla görmek istemediğiniz bir arkadaşınızı veya sevgilinizi bir tık ile tüm sosyal medya hesaplarımızdan engellediğimiz bu döneme ait yapılan eleştiriyi hayranlıkla izleyeceksiniz. Daha fazla bir şey söyleyerek bölümün ambiyansını bozmadan tek cümle ile ufak da olsa konusunu anlattığımı düşünüyorum. Bize göre Black Mirror dizisindeki en iyi bölümdür kendisi. Şiddetle öneriyoruz. Ve seviyoruz.


Yılların bize her geçen gün daha muazzam bir dizi olduğunu hatırlattığı Black Mirror dizisinin bize göre en iyi bölümleri bu şekilde. Eğer istediğiniz şeyi bu listede bulamadıysanız “Netflix Dizi Önerileri” listemize göz atabilirsiniz.

Dizi Otağ sayfamızın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın! Esen kalın dostlar.


Enes Ergovan
Dizi Otağ ve Film Otağ sayfalarında yönetici, sinemaya düşkün, deli gibi dizi izleyen ve yorumlayan. Kısaca 'normal insan' da denilebilir.