finaliyle heba eden dizi

Dokuz Yıllık Emeği Finaliyle Heba Eden Dizi: HIMYM

Bugün sizlerle dokuz yıllık emeği finaliyle heba eden dizi: How I Met Your Mother’ı inceleyeceğiz.

Hikayemizin ilk bölümü Ted Mosby‘nin çocuklarını karşısına oturtarak bir öykü anlatmasıyla başlamakta. Ted’in çocuklarına anneleriyle nasıl tanıştığını ve en yakın arkadaşlarıyla geçen olaylarını paylaştığı bu dizi serisi, seyircilerin sevgisini kazanarak tam 9 sezon boyunca devam etti.

Nedir, Ne anlatır?

Çoğunlukla yetişkinlik çağına gelmiş yaşıtlarına göre davranmayan ve ergen hallere bürünen eğlence düşkünü gençlerin, yetişkinliğe ayak uydurma ve uyduramama arasında ince bir çizgide gidip gelen gençlerin sitcom vücuduna bürünüyor. Başlarından geçen her aksiyonu, eylemi olgunlaşmamış genç tavırlarıyla ele almaları ve bazen goy goy olaylarını fazlaca abartsalar da doğru zamanda, doğru yerde, doğru kelime ve espri uyumu ile çok kaliteli bir sunuma sahip oluyor. Barney, Robin, Ted, Lilly ve Marshall‘ın birlikte genellikle kafede aynı masada geçirdikleri ilginç olayları anlatan bir dizidir.

finaliyle heba eden dizi
Ted ve Robın

Her Biri Ayrı Renkli Karakterler

Ted, dizinin asıl kahramanı, çocukların babası. Diziyi izleyen çoğu kişinin kendinden bir parça bulduğu kişi, içimizden birisi, ben, sen, o.

Barney, muhtemelen dizideki en komik kişi, playboy hayatı yaşayan ve yaşlanma korkusundan ötürü daha çok kadınla birlikte olmak isteyen endişe sahibi bir kişidir.

Robin, gruba sonradan dahil olan ve dizinin bazı dinamiklerini değiştiren, ilişkilerinde bağlanma korkusu yaşayan bu yüzden yakın arkadaşları Lilly ve Marshall’ın aksine uzun süreli ilişkisi olmayan birisidir.

Lilly ve Marshall, Uzun süredir beraber olan bu çift yakın bir zamanda da evlilik hayali kurmaktadır. Sevimli çiftimizin başına sürekli absürt olaylar gelse de onlar her daim mutlu görünmektedirler. Hikayeyi akıcı hale getiren ise bu çiftin flashbackleri diyebiliriz.

finaliyle heba eden dizi

How I Met Your Mother dünya üzerinde milyonlarca kişinin kendisiyle bağ kurabilmesini sağladı ve bu yüzden asla “reyting” sıkıntısı çekmedi. Reytingler yükseldikçe sezonlar da peşi sıra geldi ve toplamda tam dokuz sezon sürdü. Dokuz sezon boyunca da sıcak, duygusal ve samimi ortamıyla bizleri gerçekten bir arkadaş ortamındaymışız gibi hissettirdi. Fakat bu dizinin bir sorunu var. Final bölümü! Pek çok izleyicisi tarafından oldukça yetersiz ve bunca yılı heba ettiği düşünülen final bölümünde peki ne oldu da seyirciler bu kadar memnuniyetsiz kaldı?

finaliyle heba eden dizi

Dokuz Yıllık Emeği Heba Eden Final

Hepimiz özellikle final sezonunda artık annenin öğrenilmiş ve bol bol anneli bölümler bekliyorduk, aslında bol anneli bölümler gördük ama Tracy’le (çocukların anneleri) Ted’in nasıl tanıştığını ancak final bölümünde öğrenebildik. Ne de olsa dizinin konusu, bir babanın çocuklarına, anneleri ile nasıl tanıştığını anlatmasıydı. Fakat, sekiz sezon boyunca Robin ile Ted’in arasında geçenler bu ilişkinin başından beri arkadaşlıkla sınırlı kalmayacağının habercisiydi ve dizi annenizle nasıl tanıştığımdan çok “Robin Teyze’nize ilgi duyuyordum” a döndü. Gerçi bu durum son bölümde çocuklar aracılığıyla, çocukların babalarının bu hikayeyi anlatmasının sebebinin Ted ile Robin’in ilişkisine nasıl bakacaklarını merak etmesinden kaynaklı olduğunu bize aktarıyordu. Kesinlikle çok daha uzun, çok daha duygusal, çok daha etkileyici bir final olabilirdi. How I Met Your Mother dizisinin yazarlarının çok daha iyisini yapabileceklerinden eminim.

finaliyle heba eden dizi

Benim merak ettiğim bir diğer durum da Barney’in ne iş yaptığı oldu, gerçekten Barney’in ne iş yaptığını bulabilen var mı?

Dokuz Yıllık Emeği Finaliyle Heba Eden Dizi: HIMYMadlı incelememizin sonuna geldik. Başka yazılarda görüşmek üzere. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!