Destiny 2 Game Pass'a Geliyor

Destiny 2 Game Pass’a Geliyor

Çok yakında Beyond Light DLC ile birlikte Destiny 2 Game Pass’a Geliyor!

Microsoft, Temmuz Xbox Series X etkinliği sırasında bu yılın ilerleyen saatlerinde önemli bir ek kazanacak. Bungie‘nin MMO tarzı oyunu olan Destiny 2 Game Pass’a geliyor ve Kasım ayında piyasaya sürüldükten sonra Beyond Light güncellemesini alacak.

Özellikle, 2 Eylül’de gelen Destiny 2 sürümü, şu anda mevcut tüm genişletmeleri içerecek, ancak sezon geçişleri ayrı olarak satılacak. Bu, Eylül’deki orijinal bitiş tarihinden Kasım’a kadar uzatılmış olan mevcut Season of Arrivals sezonunu da içerebilir.

Destiny 2 Game Pass'a Geliyor

Ayrıca, Destiny 2’nin Xbox Series X için optimize edilen birçok oyun arasında yer aldığı da tekrarlandı. Özellikle, bu sürüm saniyede 4K ve 60 kare hızında çalışacak. Bu kare hızı oldukça önemli, çünkü mevcut konsol sürümü PS4 Pro ve Xbox One X sürümleri de dahil olmak üzere saniyede 60 karede ne yazık ki çalışmaz. Yükleme süreleri ne yazık ki konsol oyuncuları için önemli bir şikayet kaynağı. Bu yüzden X serisinin SSD’yi kullanarak bu konuda nasıl geliştiğini göreceğiz.

Duyuru ayrıca Destiny 2’nin Game Pass Ultimate aboneleri için XCloud ile çalışacağını da ortaya koydu. Böylece oyunu akıllı telefonlar gibi diğer cihazlara aktarabileceksiniz. Ayrıca, Xbox Series X’te çalışan ve oyuncuların Beyond Light DLC’sine erişebilecekleri yeni güçleri içeren bir Statis Fragmanı ile karşılaştık. Düşmanları oldukları yerde dondurmak için karanlık güçlerinizi kullanacaksınız. Böylece onları parçalayabilir ve tırmanmak, yeni zirvelere ulaşmak için buz platformları gibi şeyler yaratarak keşiflerinize yardımcı olabilirsiniz.

Beyond Light ile birlikte Destiny 2’de bazı büyük değişiklikler yer alacak gibi duruyor. Yeni bir öğeye ek olarak (Destiny 1’den beri var olan mevcut Arc, Solar ve Void üçlüsüne katılarak), yeni yerler ve yeni içerikler eklenecek. Ancak, Bungie oyunun dosya boyutunu yönetmeye çalışırken bazı mevcut yerler geçici olarak kaldırılıyor. Bungie gelecekte geri döneceklerini söylese de, Titan gibi yerler tamamen kesilecek.

Destiny 2, çapraz kaydetmeyi destekliyor. Böylece PS4, PC veya Stadia’da oynuyorsanız ilerlemelerinizi Xbox’ta Game Pass sürümüne taşıyabileceksiniz.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.