Mank Filmi: İlk Bakış

Mank Filmi: İlk Bakış

Ünlü yönetmen David Fincher yıllardır çıkardığı her film ile milyonları ekranların başına kitlemeyi başarmıştır. Kült film denilince aklımıza gelen ilk isimlerden David Fincher, yirmi yılı aşkın süredir “Mank” filmini çekmeyi planlıyordu. Fincher 2014’te çıkardığı Gone Girl filminden sonra daha çok dizi sektörüne ağırlık vermişti. Yani uzun bir aradan sonra ilk defa David Fincher filmi izleyeceğiz, Mank filmi hakkında şu ana kadar bildiklerimizi sizler için derledik. Mank filminin konusu ne? Mank ne anlatıyor? Mank nasıl bir film? Gelin “Mank Filmi: İlk Bakış” yazımıza geçelim.

David Fincher Mank filmi

Filmin ilk duyurulduğu tarihe göre Ekim 2020’de çıkması beklenmekteydi ama henüz elimize bir fragman bile geçmedi. Yani şuan için kesin bir yayın tarihi yok. Mank, Netflix için çektiği Mindhunter ve Love Death and Robots dizilerinden sonra David Fincher‘ın ilk Netflix filmi olacak.

Mank İlk Bakış

Şu ana kadar yayınlanan fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere Mank filmi siyah-beyaz bir filmdir. Citizen Kane adlı filmin yazılış sürecini anlattığı için de 1930’larda geçmektedir ve biyografi niteliği taşımaktadır. Filmin senaryosu tamamen David Fincher‘ın babası Jack Fincher‘a aittir. Filmin hem yapımcılığını hem yönetmenliğini David Fincher bizzat kendisi üstlenmiştir. Yani bu film Fincher için ayrı bir önem taşıyor diyebilirim. Filmde başrolde Gary Oldman olmak üzere Amanda Seyfried, Lily Collins, Charles Dance ve Tuppence Middleton gibi pek çok ünlü isimi bir arada göreceğiz.

David Fincher Mank filmi

Citizen Kane filminin yönetmeni, yazarı ve aynı zamanda da Kane‘in kendisini oynayan Orson Welles‘i Tom Burke canlandıracak. Filmin bir diğer yazarı Herman Mankiewicz‘i ise Gary Oldman canlandıracak.

Mank‘in diğer yapımcısı Eric Roth verdiği röportajda “Bu inanılmaz bir eser. Fincher siyah-beyaz bir 30’lar filmi yaptı. Gerçekten de 30’lar filmi gibi gözüküyor ve öyle hissettiriyor.” demiştir. Gerçekten şu ana kadar yayınlananlar bile bizi meraklandırmaya yetmişken David Fincher‘ın da heyecanlı olması bizi ayrı heyecanlandırıyor. Umarız ki en yakın zamanda fragman yayınlanır ve izleme şansına erişiriz.

“Mank Filmi: İlk Bakış” yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!