arama

Corona Virüsü Sıcak Gelişmeler

Corona Virüsü Sıcak Gelişmeler
  • paylaş
  • paylaş
  • Devrim Çaçal Devrim Çaçal

Kamboçya’da bulunan Westerdam kruvaziyer gemisine sahip olan şirket, gemiden ayrılan yolcularından birinin yeni koronavirüs için pozitif test ettiğini kabul etti. Corona virüsü sıcak gelişmeler, tedavi bilgisi devamında sizlerle.

Corona Virüsü Sıcak Gelişmeler – Holland America Line

Holland America’dan yapılan açıklamada, “Konuk Westerdam’dan 14 Şubat’tan ayrıldı ve daha sonra Malezya’nın Kuala Lumpur havaalanında hastalandığını bildirdi.” “Konuk hastaneye kaldırıldı ve durumu iyi olduğu bildirildi. Misafirin yol arkadaşı COVID-19 için negatif test etti. ”

Şirket, “gemide veya eve dönerken” başka hiçbir konuk veya mürettebatın hasta olduğunu bildirmediğini söylüyor.

 “10 Şubat 2020’de Westerdam’daki tüm 2.257 yolcu ve mürettebat   , bireysel sıcaklıkların alınması da dahil olmak üzere hastalık için tarandı. Yüksek sıcaklıkta hiç bir birey tanımlanmadı. Ayrıca Kamboçya’da iniş sırasında konuklara yazılı bir sağlık anketinin doldurulması da dahil olmak üzere ek bir sağlık taraması yapıldı “dedi.

Holland America şunları ekledi: “Ayrıca, gemideki 14 gün içinde kimsenin Çin’den anakaraya seyahat etmediğinden emin olmak için gemideki herkesin pasaportları gözden geçirildi. Yolculuk sırasında gemide COVID-19 belirtisi yoktu. Pozitif test yapan konuk, herhangi bir hastalık belirtisi bildirmek için geminin tıp merkezini ziyaret etmedi. ”

Tayvan’da ilk koronavirüs ölümü doğrulandı

Corona Virüsü Sıcak Gelişmeler Tayland

Tayvan Sağlık Bakanlığı Pazar sabahı yaptığı açıklamaya göre, 60’lı yılların ortalarında Wuhan koronavirüsü için pozitif test eden Tayvanlı bir adam öldü. 

Bakanlık yaptığı açıklamada, hepatit B ve diyabet öyküsü olan ve yurtdışına seyahat öyküsü olmayan ölen adam, Tayvan’da Wuhan koronavirüs salgını nedeniyle ölen ilk kişi olduğunu söyledi.

Sağlık bakanlığı, virüsün bir başka vakasının Pazar günü Tayvan’da da doğrulandığını söyledi.

Şu anda asemptomatik olan 50 yaşlarındaki adam, adadaki onaylanmış vakaların toplam sayısını 20’ye getiriyor.

Japonya, Diamond Princess gemisi dışında 6 yeni koronavirüs vakasını doğruladı

Corona Virüsü Sıcak Gelişmeler Diamond Princess

Sağlık, Çalışma ve Refah Bakanlığı, Japonya’nın Diamond Princess yolcu gemisinden değil, daha pozitif 6 yeni koronavirüs vakası tespit ettiğini açıkladı.

Bu, Japonya’daki toplam vaka sayısını 412’ye getiriyor, bunların 356’sı Elmas Prenses’ten ve 56’sı değil.

Corona Virüsü Sıcak Gelişmeler

Corona Virüsü Tedavisi

Uygulanan tedavide; lopinavir, ritonavir ve oseltamivir ilaçlarının karıştırıldığı duyuruldu. Bangkok, Tayland Ratchathewi Bölgesi’nde bulunan Rajavithi Hospital isimli hastanenin doktoru Kriangska Atipornwanich, karışımı yapılan tedavinin virüs için kesin bir çözüm olmadığını, ancak hastalarda olumlu sonuçlar verdiğini belirtti.

Lopinavir/ritonavir: Lopinavir/ritonavir, HIV/AIDS’in tedavisi ve önlenmesi için sabit doz kombinasyonlu bir ilaçtır. Lopinavir ve düşük bir ritonavir dozu ile birleştirilip elde edilir.

Oseltamivir: influenza A ve influenza B’yi tedavi etmek ve önlemek için kullanılan antiviral bir ilaçtır.

Henüz kesin bir tedavi olmasa da, uygulanan hastalarda olumlu sonuç veren karışımın Corona’ya tedavi olabileceği umuluyor. Tayland Sağlık Bakanlığıyla yapılacak toplantının ardından tedavi hakkında kesin bir karar alınacak.

Yazının Tamamını Okumak İçin: https://birparcatuhaftik.com/corona-virusu-tedavi

Corona Virüsü ve Bitcoin Dominance

Forbes yazarı Clem Chambers bugün bir makale kaleme kaldı ve uzun zamandır Çin’in çok önemli bir bitcoin (BTC) sürücüsü olduğunu iddia ettiğini vurguladı. Bitcoin’in Çin’de “güvenli bir liman varlığı” ve “sermaye kaçışı” olduğu için sorunların önde gelen göstergesi olduğunu da iddia eden yazar, nakit veya altınla bir ülkeden kolayca çıkamayacağınızı ve sermaye kontrolüne sahip ülkeler için önemli miktarda sermayeyi BTC olarak şehirden çıkarmanın tek yolu olduğu iddiasını tekrarlıyor.

Yazar, “ister beğenin ister beğenmeyin, “insanlar” asla sorunun ne zaman ortaya çıktığını bilen ilk kişiler değiller. “İçeriden öğrenilen bilgilerin” eyleme geçmesinin tüm nedeni de bu. Bu acil durumlarda ilk bilenler harekete geçerler” ifadesini kullanıyor.

Eğer zengin bir Çinli olsaydınız ve bu salgını duysaydınız ne yapardınız? Kesinlikle bir tatil ayarlar ve hemen ailenizi dışarı çıkarırdınız. İşe bakmak için etrafta dolaşabilirsiniz, ama kesinlikle sevdiklerinizi dışarı çıkarırsınız. Bunu Riviera’da görüyorsunuz. Rus oligarklar, Moskova’daki ticaretlerini sürdürürken ailelerini Fransa’da güvende tutarlar. Bu durumda kim aynı şeyi yapmaz?

Ancak, yurtdışında uzun bir konaklama için fonunuz olması zorunda. Çok iyi hazırlıklı olmadıkça gitmek için en iyi yol bu. Ancak Bitcoin’iniz varsa kripto cüzdan anahtarlarına sahip olduğunuzda para istediğiniz her yerde. Ayrıca en kötüye karşı bir güvenli liman olarak da satın alabilirsiniz.

Koronavirüs salgınları Aralık başında başladı, bu yüzden bitcoin’e bakalım:

Corona virüsü salgınından bu yana Bitcoin’in izlediği yol:

Corona Virüsü Sıcak Gelişmeler

Unutmayın geleceğe bakmıyoruz, geçmişe bakıyoruz, onları bilmeden önce bir şeyler oluyor. Bitcoin’in son ralli’si, Çin’in corona virüsü nedeniyle bitcoin talebinin fiyatı yönlendirdiği varsayımıyla uyumlu.

Corona Virüsü ve Ekonomik Çöküşle artan Bitcoin Dominansı için: https://coinotag.com/corona-virusu-ve-bitcoin-dominance-iliskisi/