Cobra Kai Karate Kid

Cobra Kai, 4. Sezonda “Next Karate Kid” Julie’yi Getirmeli

Bildiğiniz gibi Cobra Kai, Karate Kid filmlerinden birçok oyuncuyu yıllar sonra tekrardan ekrana getiriyor. İşte “The Next Karate Kid” filmindeki Hilary Swank’ın oynadığı Julie’yi dördüncü sezonda neden getirmesi gerektiği.

Cobra Kai Karate Kid

4. Sezon İçin Hilary Swank En İyi Fırsat!

Şu ana kadar Cobra Kai, artık klasikleşmiş tonla Karate Kid karakterlerini tekrardan ekranlara getirdi. Ama hala gösterilmeyen, sezon 4’de gözükmesi gereken biri var. O da, The Next Karate Kid filminden Hilary Swank‘ın oynadığı Julie Pierce karakteri. Daha öncesinde zaman zaman Swank’ın diziye getirilmesi düşünülmüştü, ama ona dördüncü sezonda yer vermek, şu an için en iyi fırsat gibi gözüküyor.

Üçüncü sezona kadar, Cobra Kai Johnny ve Daniel arasındaki büyük rekabeti ve öğrencilerinin de bu rekabete dahil olmasıyla alakalıydı. Sezon bir ve sezon ikide tamamen olanlar bunlar değildi, daha fazlası vardı. Ama, hikayenin çoğu ikilinin uzun yıllardır devam eden “kan davası” ile alakalıydı. Sezon üçte ise, Kreese’in dizinin asıl düşman karakteri haline gelmesiyle ve Johnny ve Daniel’ın da aralarındaki farklar ile uzlaşmaya varıp Kreese’e karşı işbirliği yapmasıyla hikayenin odağı biraz daha değişiyor. Bu yeni Johnny/Daniel müttefiği ise Julie’nin diziye dönmesi için harika bir ortam oluşturuyor.

Yeni başlayanlar için, Julie Miyagi-Do ve Eagle Fang Karate ortak öğrencilerine benzersiz bir eğitim ve büyük bilgelikler sunabilir. Sezon dört, büyük ihtimalle denge ve başka insanlardan bir şeyler öğrenme temaları üzerine yoğunlaşacaktır. Bunun nedeni ise üçüncü sezonda kanıtlanan Johnny ve Daniel’ın birbirinden öğrendikleri dersler ve farklılıklarından edindikleri tecrübe. Julie, bu hikayeye Miyagi-Do senseisi olarak üçüncü bir perspektif katıp harika bir şekilde uyabilir. Öğrencilerin All-Valley Turnuvasına hazırlanmasına yardım konusunda büyük bir rol oynar. Ayrıca Johnny ve Daniel’a da bir iki şey katabilir.

Cobra Kai Karate Kid
Swank’ın dönüşü, Cobra Kai’nin aşırı zehirli erkeklik üstüne teması için de bazı ilginç fırsatlar doğuracaktır. Johnny, Daniel ve Kreese arasındaki dojo savaşları bir nevi maçoluktan gazını alıyor. Dizi zaman zaman kadın ve erkek arasındaki dövüşme farklılıklarına da değiniyor. Ama, çok detaya girmiyor.

Son olarak, Julie, Sam ve Tory arasındaki gerginliğe mükemmel dahil olacaktır. Kızlar, son iki sezondur yaşadıkları yüzünden birbirlerinin baş düşmanı haline geldiler ama, umarız ki nihai barışa doğru bir adım atacaklardır. Julie, Sam’in eğitimlerinde ona büyük yardımda dokunacaktır. Ama aynı zamanda Tory’i Kreese’den uzaklaştırmak konusunda diğer senseilerden çok daha etkili olacak bir şekilde rol alacaktır. Kısacası, Julie dizinin dördüncü sezonu için harika bir ekleme olacaktır.

Cobra Kai, 4. Sezonda “Next Karate Kid” Julie’yi Getirmeli” yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Nevzat Keskin
Kendi çapımda diziler ve filmlerle ilgili yazılar yazıyorum. Bir Parça Tuhaftık