City Transformer

City Transformer: Her Şeyi Değiştirecek Elektrikli Araç

Günümüzde trafikte geçirilen süre çok fazla. Bununla birlikte trafikte içten yanmalı otomobil sayısının oranı inanılmaz fazla. Tüm bunların bir noktada birleşiyor oluşu ve günümüzde büyük bir sorun haline gelmiş olması nedeniyle çözüm aramak zorunluluk haline geldi. Bu konuda ciddi adımlar atan City Transformer markası trafikte devrim yaratmaya hazırlanıyor. City Transformer trafik sorununu çözecek mi? City Transformer aracın teknik verileri. Elektrikli aracın üretimine ne zaman geçilecek?

Çözüm Olmak

City Transformer

Bugün şehir içinde yapacağımız seyahatlerde toplu taşıma kullanmak oldukça ekonomik bir seçenek. Bunun dışında trafik seviyesini çok büyük bir oranda düşürmekte. Son yıllarda toplu taşımanın daha ekonomik ve çevreye yararlı olması için elektrikli toplu taşıma araçları tasarlanmakta ve üretilmekte.

Fakat toplu taşıma yerine özel otomobiller ile seyahat etmek halen günümüzün popüler seçeneği. Bu konuda yapılacak çalışmalar ile hem trafik konusunda hem de ekonomi konusunda olumlu gelişeme olarak görülmekte.

City Transformer bu konuda ciddi çalışmalar yapan bir marka. %100 elektrikli ve iki kişilik otomobiller tasarlayarak çözüm sunmakta. Markanın tasarımı aşikâr olduğumuz ünlü üretici Renault Twizy modeline oldukça benzemekte.

City Transformer ve Sağladığı Fayda

Bu markanın bu tasarımı ile ayrı bir iddiası bulunmamakta. Bu marka geliştirdiği bir sistem dikkat çekmekte. Bu sisteme “Katlama Mekanizması” adı verilirken bu sistem park sırasında otomobilin belirli bir oranda kendi içine çekilmesi olayıdır. Bu sistemin geleneksel otomobil park alanlarında kullanımı ile sağladığı faydanın 4 katına çıkması düşünülüyor.

Bunların dışında 2020 yılında projelerini geliştirmeye devam eden ekip güvenlik, kullanıcı deneyimi, modüler yapı ve gelişmiş teknolojiler konusunda çalışmaya devam ederek 2021 yılında ve devamında üretime geçmeyi hedeflemekte.

City Transformer Teknik Veriler

Geliştiren bu proje sahip olduğu teknik verilerce oldukça umut verici.

Full elektrikli ve 15Kw değerine sahip motoru ile karşımıza çıkan CT1 modeli maksimum 90 kilometre hıza çıkabilmekte. Batarya verilerinde bataryanın LI-Lion olduğu ve 48V olduğu aktarılıyor. Ev tipi şarj noktalarında ortalama 5 saat, hızlı şarj noktalarında ise maksimum 15 dakikalık şarj dolum süreleri bizlere sunulmakta. Büyük markalar ile karşılaştırılabilecek değerlere sahip olan CT1 modeli ön siparişe açık bir şekilde listelenmekte.

‘City Transformer: Her Şeyi Değiştirecek Elektrikli Araç’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Ayhan Doğa Tanrıverdi
Hacettepe Üniversitesi'de tasarımcılık okuyorum. Gündüz vakti müzik dinleyerek otomobil tasarlıyorum. Gece olunca Bir Parça Tuhaftık'da yazı yazıyorum.