Film: Bu Hafta Vizyona Girenler!

Her hafta olduğu gibi bu hafta da güncellenen vizyon programında bu hafta toplam 9 film yer alıyor.Her kaliteden yapımlar yer alan bu listemiz eğer bu hafta arkadaşlarınızla sinemada izleyecek film bulamıyorsanız tam size göre. İsterseniz çok uzatmadan hemen listemize geçelim. İşte bugün vizyona giren 9 film:

Jurassic Hav Hav

Haftanın animasyon türünde çocuk filmlerinden biri olarak karşımıza çıkan bu film, dünyayı kurtarmak için bir araya gelen Star Paws adındaki köpek ekibinin Marlon Butterpaws adındaki kedi ile savaşını konu alıyor. Zaten filmden bahsedilecek çok da bir şey yok. Büyük ihtimalle de bu filme gitmeyeceksiniz ama eğer küçük kardeşiniz, çocuğunuz ile beraber gitmek isterseniz ilginç bir alternatif olabilir. Neyse bu filmi uzatmadan diğer filme geçelim.

Önerilen Film: The Luring (Ölüm Oyunu: Son Kurban)

Hafta sonu karanlık sinemanın karanlığından korkmanızı sağlayacak yapımlardan biri olan The Luring; yaş gününde travmatik bir olay yüzünden hafızasını kaybeden Garret adındaki bir gencin başından geçen olayları kendisine konu ediniyor. Kız arkadaşı ile yıllar önce malum olayın yaşandığı eve giden Garret, bir takım kötü olaylar ile karşı karşıya geliyor. Yani anlayacağınız üzere biraz garip bir konusu var. Tabii gidip gitmemek size kalmış.

Adopt A Daddy (Acele Baba Aranıyor)

Damien adında bir ilkokul öğretmeninin mülteci çocukların ülkesinden sınır dışı edilmelerine karşı verdiği çabayı anlatan Fransız yapımı film, haftanın ilginç komedi filmlerinden biri olarak listede yer alıyor. Çoğu sinema salonunda vizyona girmesini beklemediğim bu filmin yönetmen koltuğunda Xavier De Choudens oturuyor. Zaten Türkiye’de çok az sinema salonunda vizyona girecektir, bu yüzden eğer filmi bulabilirseniz karar sizin.

Penguin Rescue (Renkli Penguenler)

Listenin bir saat on dakika ile en kısa filmi olan Penguin Rescue, isminden de belli olduğu gibi bir buzul tabakası altında mahsur kalan penguenleri kurtarma hikayesini anlatıyor. Konusu basit gibi gözükse de, bu göreve galaksiler arası bir uzay araştırmacısı atanınca işler tuhaf bir hâl alıyor. Haftanın animasyon yapımlarından olan Penguin Rescue’nun yönetmenliğini Evan Tramel üstleniyor.

Framed (Online Vahşet)

Alex adındaki bir gencin Framed adlı sansürsüz yayın platformunda izleyici uğruna kamera önünde şiddet, tecavüz, işkence vb. olayları gerçekleştirdikten sonra işin çığrından çıkmasını ve bu ölüm yayınından kurtulamaya çalışılmasını bize izlettirecek bu korku filmi, haftanın en ilginç filmlerinden birisi. İspanyol yapımı olan +18 kısıtlaması ile beyaz perdede yerini alacak olan bu yapımın oyuncu kadrosunda ise Alex Maruny, Daniel Horvath, Júlia Molins; yönetmen koltuğunda ise Marc Martínez Jordán bulunuyor.

Scary Stories To Tell In The Dark (Korku Hikayeleri)

Bu hafta vizyona girecek son korku filmi olan Scary Stories To Tell In The Dark filmi, Rotten Tomatoes notu %81 ile listemizin en sağlam korku filmi olarak duruyor. Halloween gecesi bir grup gencin korku hikayeleri bulunan bir kitap bulmasının ve içinde bulunan hikayelerin gece ilerledikçe gerçeğe dönmesi gibi ilginç bir konuya sahip olan bu yapım, bence korku filmi severler için haftanın en iyi seçeneği. En iyi film ve en iyi yönetmen Oscar’ı kazanmış Guillermo Del Toro’nun senaryosunu kaleme aldığı film, kendisini Otopsi filmi ile tanıdığımız Norveçli yönetmen André Øvredal’in imzasını taşıyor.

Önerilen Film: Angel Has Fallen (Kod Adı Angel)

Bugün vizyona giren filmlerin içerisinde en kaliteli yapımlardan biri olan Angel Has Fallen, Mike Banning adındaki bir korumanın başkanın suikaste uğramasından sonra suçun üzerine kalmasını konu ediniyor. 300 Spartalı filminin Kral Leonidas’ı Gerard Butler’ın canlandırdığı Mike Banning karakterinin bu suçun altında FBI’dan kaçışın bize izletiyor. Usta oyuncu Morgan Freeman ve Lance Reddick’in de rol aldığı Angel Has Fallen’ın yönetmeni ise Ric Roman Waugh.

Sar Başa

Hepinizin bildiğini tahmin ettiğim, Youtube Türkiye’nin içerik üreticisi Alper Rende’nin başrolünde bulunduğu Sar Başa, üniversite sınavına girecek bir öğrencinin hafızasını kaybettikten sonra yaşadığı maceraları anlatıyor. Alper Rende’nin canlandırdığı Ussal karakterinin hafızasının geri gelmesi için yaşadığı son gününün tekrarını yaşaması gerektiği öğrenilince olaylar ilginç bir hâl alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ali Biçim ve Alparslan Özmol’un yanı sıra Kemal Can Parlak, Bilge Su Işık gibi birçok yayıncı ve Youtuber bulunuyor.

film

Önerilen Film: Once Upon A Time In Hollywood (Bir Zamanlar Hollywood’da)

İşte geldik listenin sonuna. Yazıyı okuyan çoğu kişinin bildiği ve bence izlemeyi planladığı, yılın en çok beklenen filmlerinden Once Upon A Time In Hollywood. Film; Hollywood’a atılmak isteyen Rick Dalton’ın ve dublörü Cliff Booth’un, yan komşuları ünlü oyuncu Sharon Tate’in Charles Manson tarikatı tarafından katledildikten sonra başlarına gelen olayları konu alıyor. Oyuncu kadrosu gerçekten tam bir yıldız karması. Leonardo DiCaprio’dan tutun Margot Robbie’ye, Bradd Pitt’den tutun Al Pacino’ya kadar birçok ünlü ve yetenekli oyuncu bulunuyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise her filmi ayrı bir başyapıt olan usta yönetmen Quentin Tarantino oturuyor.


Aykut Ay
Küçük yaştan itibaren fantastik ve bilim kurgu filmleri başta olmak üzere sinemaya ve çizgi romanlara ilgisi olan, her zaman yazmayı ve araştırmayı sevmiş Bir Parça Tuhaftık'ın sinema yazarı.