Breaking Bad Bilinmeyenler: 21 Detay

Breaking Bad: Legends of the TV Series

Breaking Bad dizisi hakkında bilinmeyenler bu listede! Kimine göre bir efsane kimine göre en iyisi, üçüncü bir seçenek yok sanırım. Ama bir gerçek var ki bu diziyi izledikten sonra herkesin bir boşluğa düşme sorunsalı olmasıdır sanırım. Bu listemizde Breaking Bad detayları hakkında bilinmeyenler ile sizi tekrardan mest etmek istedik. Keyifli okumalar, yo!

1. Dizideki tarihle 7 eylül 2009’da Walter White karakterinin uyanmasıyla başlayan dizi efsane final bölümüyle 7 eylül 2011 tarihinde ise bize veda ediyor. Aynı zamanda 7 eylül, Walter White’ın doğum günüdür.

Breaking Bad Bilinmeyenler

2. Breaking Bad’in pilot bölümü Showtime, TNT, FX ve HBO kanallarından red yemiştir. Sadece AMC kanalı geri dönüş yapmıştır.

Breaking Bad amc logo

3. Dizide geçen o mavi meth aslında bizim o ünlü mavi akide şekeridir.

Breaking Bad meth

4. Vince Gilligan, 1. sezon 7. bölümde Walter’ın Tuco’yla yaptığı anlaşmadan sonra Jesse’nin öldürülmesini kararlaştırmıştı. Ancak Aaron Paul’un başarılı performansından sonra vazgeçildi ve onun yerine No-Doze öldürüldü. (Tuco’nun yumrukla öldürdüğü adam)

Breaking Bad Hakkında Bilinmeyenler

5. Aaron Paul oyunculuk dersleri hiç almamıştır.

Breaking Bad aaron paul

6. Walter White’ın külodu 2013’te açık arttırmayla 9900 dolara, Gale Boetticher’ın “to my other favorite w.w” yazdığı kitap olan Leaves of Grass, 65500 dolara, Hector Salamanca’nın zili de 19750 dolara satılmıştır.

Breaking Bad ilk bölüm

7. Game of Thrones’un yazarı George R. R. Martin, Ozymandias (5. Sezon 14. Bölüm) bölümünü izledikten sonra Walter White’ın, kendi yazdığı karakterlerden daha da büyük bir canavar olduğunu itiraf etmiştir.

Breaking Bad gif

8. Walt’ın Jesse’nin kız arkadaşı Jane Margolis’in kendi kusmuğunun içerisinde boğulmasına izin verdiği bölümün çekimlerinin ardından, Cranston 15 dakika boyunca ağlamış. Ünlü oyuncu bir kız babasıdır.

Breaking Bad walter cry

9. Dizide Skyler hamileyken kardeşi Marie gerçek hayatta hamileydi. Yakın çekim hamile Skyler göbeği aslında Marie’nindi.

Breaking Bad skyler ve kardeşi

10. Bryan Cranston bu sahnede pizzayı tek seferde çatının üzerine fırlatmıştır.

Breaking Bad pizza

11. 2. sezondaki birinci, dördüncü, onuncu ve onüçüncü bölümlerin açılışları siyah beyaz olarak çekilmiş. Bu bölümlerin isimlerini bir araya getirdiğinizde Seven Thirty-Seven / Down / Over / ABQ ortaya çıkıyor. Bu, sezonun sonunda ortaya çıkan uçak kazasına bir göndermedir.

Breaking Bad uçak kazası

12. Sinek kovalama bölümü olarak bilinen 3. sezonun 10. bölümü, bütçe sıkıntısı nedeni ile çekilmiştir.

Breaking Bad sinek

13. Gus Fring’in bu sahnesinde makyajı için The Walking Dead dizisinin ekibinden yardım alınmıştır.

gus fring ölümü

14. “savewalterwhite.com” gerçek bir web sitesidir.

walter site

15. Breaking Bad dizisinin Walter White’ın adını aldığı Nobel Fizik ödüllü Alman fizikçi Werner Heisenberg, 1901’de doğdu. Kuantum mekaniğinin yaratıcılarından biriydi ve “Heisenberg Belirsizlik Teorisi” ile tanınıyordu. 1976’da kanserden öldü.

werner heisenber

16. Tuco ve Jesse arasındaki dövüş sahnesi sırasında Aaron Paul aldığı darbe yüzünden baygınlık geçirmiştir.

jesse gif

17. İlk bölümde Walter siren sesleri duyunca ilk önce polis sandığı itfaiyeye hedef alıyor, sonra kendisini vurmaya çalışıyor. Final bölümünün efsane sonunda da polis sirenleri duyuluyor. Bu detay ilk bölüme göndermedir.

bilinmyenler

18. Felina bölümünde New Hampshire plakasına yakın çekim yapılıyor. New Hampshire eyaletinin mottosu Live Free or Die yani Özgür Yaşa ya da Öl. Bu da bölüm sonuna gönderme yapıyor. Ana karakterlerden biri ölüyor, diğeri ise özgürlüğüne kavuşuyor.

Breaking Bad plaka

19. Breaking Bad toplamda 62 bölüm sürüyor. Periyodik Tablo’daki 62. element Samarium, kanser hastalarını tedavi etmekte kullanılıyor.

Breaking Bad kanser

20. Felina bölümü Finale kelimesinin bir anagramı. Ayrıca Fe, Li ve Na periyodik tablodaki Demir, Lityum ve Sodyumu işaret ediyor. Yani Kan, Meth ve gözyaşı.

felina son bölüm

21. Son kez iyi seyirler yo!
Taskano

Breaking Bad Bilinmeyenler is final!

Breaking Bad Bilinmeyenler yazımızın burada sonuna geldik. Ayrıca Dizi Otağ sayfamızın yapmış olduğu Değeri Bilinmeyen Diziler yazımızı okumanızı öneriyoruz. Esen kalın yo!


Enes Ergovan
Dizi Otağ ve Film Otağ sayfalarında yönetici, sinemaya düşkün, deli gibi dizi izleyen ve yorumlayan. Kısaca 'normal insan' da denilebilir.