BPT Ekibi ile Soru – Cevap

Merhaba dostlar! BPT Ekibi olarak sosyal medyada sizler tarafından bize yöneltilen soruları cevaplıyoruz. Dilerseniz sorularımıza geçelim!

BPT Yöneticileri Kimler?

Peki biz kimiz? Biz sizlere sosyal medyada “doğru ve hızlı” bir şekilde haber sunmaya çalışan genç ve çalışkan bir ekibiz. Kurucularımız hariç sayfa ile ilgilenen 4 yöneticimiz bulunmakta. Dilerseniz sizlere kendimizden bahsedelim;

Mehmet Yamaner:

19 yaşındayım, Muğla Tıp Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisiyim. Boş zamanlarımda basketbolla ilgilenirim. Bunun dışında sahilde denize karşı kitap okumak benim için önemli bir aktivitedir. Tarih okumak ve öğrenmekten de çok zevk alırım. Instagram hesabına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Berke Unan:

17 yaşındayım ve sayfada en genç yönetici olarak ben bulunuyorum. Çoğunuzdan bir farkım olmadığı gibi lise öğrencisiyim. Gündelik hayatım BPT üzerine geçiyor. Kısa olsa da boş vakitlerimde kitap okumaya veya yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Instagram hesabına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Süleyman Uluçay:

19 yaşındayım, yaklaşık 2 yıldır BPT oluşumunda yer alıyorum. Orta Doğu’da yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyorum. Ayrıca hobilerim bilgisayarla vakit geçirmek ve futbol oynamak. Instagram hesabına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İsmail Çelik:

21 yaşındayım, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İktisat bölümünde okuyorum. Aynı zamanda Aydın’da yaşıyorum. Basketbol oynamaktan, hayvanlarla ilgilenmekten ve tiyatroya gitmekten zevk alıyorum. Instagram hesabına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ekibiniz Kaç Kişiden Oluşuyor?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere BPT yönetiminde dört kişi bulunuyor. Ancak üst yönetim ekibimiz, tasarımcılarımız, editör arkadaşlarımız, Otağ oluşumlarımız ve yazar kadromuz ile büyük bir aileyiz.

Uyuyor Muyuz?

Bize yöneltilen bir diğer soru ise “Uyuyor musunuz?” Öncelikle bu değerli düşünceniz için teşekkür ederiz. Tabii ki bizler de sizler gibi uyuyoruz, fakat BPT gibi bir oluşumun içerisinde bulunduğumuz için hayatımızdaki bazı şeylerden feragat ediyoruz. Bu genellikle uyku oluyor yanı sıra sosyal hayatımızdan da fedakarlık yapabiliyoruz. Sosyal hayatımızda da bir elimiz sürekli telefonumuzda…

Nasıl Bu Kadar Hızlıyız?

Her birimizin alanında genç ama tecrübeli ve çalışkan olmasının en büyük avantajı da burada. Binlerce haber kaynağımız bulunmakta. Bu kaynaklardan haberleri en güvenilir ve en hızlı şekilde sizlere sunmaya çalışıyoruz. Bu konuda en büyük avantajımız, haber yelpazemizin çok geniş olması. Bu sayede sizlere günün her saatinde en doğru ve en hızlı haberleri ulaştırabiliyoruz.

Kitlemizden Memnun Muyuz?

Bize gelen en büyük eleştirilerden bir tanesi de bu konu. Haberlerimiz haftalık milyonlarca görüntülenme alıyor, bu yüzden her düşünceden insan haberlerimizde fikirlerini belirtiyor. Bu fikirleri kısıtlamak veya engellemek istemiyoruz, çünkü aslında sayfamızın kitlesi ülkemizin kitlesini yansıtıyor. Tabii ki hakaret ve reklam içeren yorumları elimizden geldiğince kısıtlamaya çalışıyoruz.

Tarafsız Mıyız?

Hiç birimiz apolitik veya görüşleri olmayan insanlar değiliz. Zaman zaman bu görüşlerimizi sayfaya yansıtabiliyoruz, ancak haberlerimizde ekleme çıkarma yapmıyoruz. Bizim amacımız sizlere haberleri en doğru şekilde ulaştırabilmek.

Adminler Başka İşlerle Uğraşıyor Mu?

Tabii ki hepimizin özel hayatı var, uğraştığımız ve ilgilendiğimiz pek çok alan söz konusu. Öğrenim durumumuzun devam etmesi nedeniyle henüz çalışmıyoruz.

Kaynaklarınızın Güvenilirliğini Sorguluyor Musunuz?

Haberleri sizlere aktarırken birçok kaynaktan teyit ediyoruz. Ekibimiz senelerdir bu iş ile uğraştıkları için kaynak güvenilirliği konusunda sıkıntı yaşamıyoruz. Örneğin Suriye’de yaşanan gelişmeleri bölgede yaşayan insanlarla kurduğumuz dostluklar sayesinde birinci kaynaktan sizlere ulaştırabiliyoruz.

Sayfa İçin Vazgeçtikleriniz Neler?

Tabii ki BPT gibi bir oluşum için hayatımızda bazı şeylerden vazgeçmemiz gerekiyor. Hayatımızı alışkanlıklarımıza ya da kendimize göre değil, BPT’ye göre şekillendiriyoruz. Örnek vermek gerekirse uyku düzenimizi, sosyal hayatımıza ve kendimize ayırdığımız zamanı BPT‘ye uygun şekilde düzenliyoruz.

Sizlere Tavsiyelerimiz

Sizlere naçizane tavsiyemiz, bolca okumanız ve “ben tek başıma ne yapabilirim ki” diye düşünmemeniz olacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri ile aydınlattığı Cumhuriyet yolundan asla vazgeçmemelisiniz. Türkiye Cumhuriyeti’nin ihtiyacı olan yegane şey, kendinden emin ve çalışkan gençliğidir. Her zaman genç kalabilmeniz dileğiyle…

Bugünlük bizlerden bu kadar dostlar. Değerli sorularınız için çok teşekkür ederiz. Umarız sizlere bir şeyler katabilmişizdir. Başka Soru & Cevap etkinliklerimizde görüşmek üzere. Belki Bir Parça Tuhaftık.


Bir Parça Tuhaftık
Belki de bir parça tuhaftık.