Chris Tucker

Bitirim İkili Efsanesi Chris Tucker Nerede?

Bitirim İkili filmlerinden tanıdığımız yıldız isim Chris Tucker’a ne oldu? Amerikalı aktör Chris Tucker 2007’den beri neden sadece iki filmde göründü? Chris Tucker’ın hayatı ve hayatındaki değişiklikler bu yazımızda sizlere.

Bitirim İkili üçlüsünde başrol olmasından sonra Chris Tucker’a ne oldu? 2007’den beri neredeyse hiçbir filmde tekrardan gözüktüğünü söyleyemeyiz. Ama hala Tucker, Netflix belgeseli Jeffrey Epstein: Korkunç Zengin’de göründükten sonra endüstrinin önemli bir figürü olmaya devam ediyor.

Chris Tucker

Chris Tucker Komedi Hayatı

Tıpkı arkadaşı Martin Lawrence gibi, Chris Tucker da 90’ların başında fiziksel mizahı ve komedideki zamanlamalarıyla ününü kazandı. ABD Georgia doğumlu ünlü, 1994 filmi House Party 3 ve televizyon dizisi Hangin’ with Mr. Coooper’a da ABD’nin güneyli cazibesini aşılamıştı. 90’ların ortalarına doğru Tucker, “Friday” filminde Smokey karakteri ve Panther ile Ölü Başkanlar filmlerindeki rolleriyle başarı yakaladı ve arkasında sinematik bir miras bıraktı. Hayran kitlesi ile bu sayede siyahi kültürüyle büyüdü. Tucker, daha sonra Money Talks, The Fifth Element ve Quentin Tarantino‘nun Jackie Brown filmi ile ününü arttırmayı başardı. Bu filmler ile de Tucker, A sınıfı bir ünlü olduğunu performanslarındaki canlılıklarıyla gösterdi. Aynı zamanda filmlerin prodüksiyon bütçesinden bağımsız olarak çok yönlü bir komedyen olduğunu gösterdi.

2020 perspektifinden, Tucker tartışmasız en çok uluslararası sinemaseverler tarafından Bitirim İkili üçlemesinden James Carter olarak tanınıyor. 1997’nin orijinal üçlüsünün başlangıcı için Tucker, Money Talks yönetmeni Brett Ratner ile yeniden bir araya geldi ve gerçek bir dövüş sanatları ikonu olan Jackie Chan’ın karşısında rol aldı. Hem de komedi yaklaşımları ve kültürel bakış açılarının farklı karışımı sayesinde, Bitirim İkili ve Bitirim İkili II çılgınca bir şekilde gişede bütçelerini geride bırakıp çok iyi kazançlar elde etmiştir. 2007‘ye gelindiğinde, Bitirim İkili 3’ün yapım maliyeti 140 milyon dolara ulaştı, ancak finansal getiri, filmin tamamı ile birlikte normal değerdeydi. Bitirim İkili öncesinde oldukça yoğun bir kariyerin ardından Tucker, serinin tamamı boyunca başka hiçbir film rolünü kabul etmedi. Raporlara göre, 1997’de -Bitirim İkili filmlerinin başladığı yıl- yeniden doğmuş bir Hıristiyan olduktan sonra oyunculuk kariyerinde daha seçici olmaya karar verdi.

Chris Tucker

Chris Tucker Filmlerde Oynayacak Mı?

Tucker’ın hayatı yaklaşık çeyrek asır önce ruhsal olarak değiştiği için, komedi yaklaşımı da doğal olarak değişti. Friday filmlerinde ağzı bozuk Smokey’i yeniden canlandırmak yerine, Bitirim İkili  trenine bindi ve ödülleri de topladı. Bu arada, Tucker’ın aktif bir Hollywood kariyerini sürdürmesine gerek yoktu, çünkü öncelikle paraya ihtiyacı yoktu. Tucker geri döndüğünde, Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence‘ın başrollerini paylaştığı romantik bir komedi olan En İyi Film Oscar adayı Silver Linings Playbook’ta küçük bir yardımcı rol aldı. O zamandan beri, Tucker sadece Ang Lee‘nin 2016 savaş draması Billy Lynn’in Long Halftime Walk filminde rol aldı. Ayrıca Nisan 2019‘da ABD Netflix komedisi Jimmy Kimmel Live!  spesiyalinde de rol aldı.

Tucker’ın geçtiğimiz on yılda vergi sorunları yaşadığı bildirilse de, zorla film piyasasından çıkarıldığı görülmüyor. Yıllardır Bitirim İkili 4 filmi üzerinde çalışılıyor ve en son haberlerde, her iki başrolün de stüdyo ile bir senaryo üzerinde çalıştığı yer alıyor. 48 yaşındaki Chris Tucker, film endüstrisinde bir başka uzun süreli molanın tadını çıkarıyor gibi görünüyor. Komedi tarzının sinemaseverler arasında yankı uyandıracağını varsayarak, canı istediği zaman da kaldığı yerden devam edebilir gibi gözüküyor.

‘Bitirim İkili Efsanesi Chris Tucker Nerede?’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Nevzat Keskin
Kendi çapımda diziler ve filmlerle ilgili yazılar yazıyorum. Bir Parça Tuhaftık