Birbirinden Harika 4 Film Önerisi

Merhaba dostlar! Çağımızın yaşadığı Corona günlerinde hemen hemen hepimizin günü evlerimizde geçmekte. Bizde sizlerin karantina döneminde sıkılmaması için birbirinden harika 4 film önerisi hazırladık. Hazırsanız başlayalım dostlar!

Birbirinden Harika 4 Film Önerisi – Ford v Ferrari

Listemizin ilk sırasında Ford v Ferrari var. James Mangold’ın yönettiği bu film kesinlikle
izlenmeye değer. Araba tasarımcısı olan Carroll Shelby ve pilot Ken Miles, Le Mans’ta Ferrari’yi yenmek için araba üretmekte. Başrollerini iki efsane olan Christian Bale ve Matt Damon üstlenmekte. Araba konulu demeyin, bence bir göz atın dostlar!

Birbirinden Harika 4 Film Önerisi – Nefes – Vatan Sağolsun

Birbirinden Harika 4 Film Önerisi

Listemizin ikinci filmi Nefes. 2008-09 yılları arasında Antalya’nın dağlarında çekilen,
yönetmenliğini ise Levent Semerce’nin üstlendiği bir Türk filmdir. Mete Yüzbaşı komutasındaki askerlerin hikâyesini aktaran bu filmin ana konusu, yaklaşık 2 bin metre yükseklikteki Karabal Jandarma Karakolu’nu korumaktır. Çoğu asker konulu film yapımlarına göre abartı bulunmayan bu film, asker psikolojisini çok iyi hissettirmekte. Filmde Mete Yüzbaşı’nın eşi Zeynep’e yazdığı mektup ise filmin en can alıcı noktalarından birisi. Abartıdan uzak bir Türk filmi istiyorsanız, bu filmi izlemenizi öneririz dostlar!

30 Gün Gece

Birbirinden Harika 4 Film Önerisi

Sırada 30 Gün Gece var. Pek değer gördüğünü sanmadığım bu film, vampir konulu diyebiliriz. Alaska’nın sessiz ve ıssız bölgesinde yer alan Barrow kasabasında kışlar 30 gün boyunca gece olarak yaşanıyor. 30 gün boyunca karanlığa esir olan bu kasabada diğer kışlardan çok daha tuhaf bir kış yaşanmakta. Bir grup vampir, kasabada yaşayan insanlar ile beslenmek için kasabaya geliyor. Gerilimi 2 saat boyunca ensemizde hissettiğimiz bu film, mutlaka izlenmesi gereken filmlerde ilk sıralarda.

Green Street Hooligans

Birbirinden Harika 4 Film Önerisi

Futbol severler buraya! İşte tam size göre bir film. Filmimizin yıldızı Harvard’ta gazetecilik okuyan Matt, oda arkadaşına ait uyuşturucu kendi yatağında bulununca okuldan atılır. Okuldan atılan Matt, ablasının yanına dönmek zorunda kalır. Eniştesinin West Ham fanatiği kardeşi olan Ben ile takılmaya başlayan Matt, artık futbola bir adım atmıştır. Matt’in futbolla uzaktan yakından alakası yoktur. Fakat Ben ile birlikte Holigan grubuna adım atan Matt, kendini futbolun içerisinde bulur. Ben ile birlikte maçlara gitmeye başlayan, kavgalara atılan Matt artık bir Holigan olur. Futbolun sadece futbol olmadığını anlatan bu filmi mutlaka izlemelisiniz dostlar!

Birbirinden Harika 4 Film Önerisi başlıklı yazımızın sonuna geldik dostlar! Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!