alpha motor

Bir Seçenek Daha: Alpha Motor

Sıfır emisyonlu otomobil tasarlama – üretme konusunda büyük ve küçük binlerce marka var. Bildiğimiz üzere bu sayı artış göstermekle birlikte insanların daha özgür olabilmesini sağlıyor. Böyle bir durumda Alpha Motor şahsi otomobil tasarlamakla birlikte ulaşım adına çözüm yolları sunmakta.

Alpha Motor yeni bir marka gibi görünüyor olsa da bünyesinde bulunan kişiler çok deneyimli. Bu kişiler sayesinde 100 yılı aşkın deneyimleri bulunmakta. Kendilerinin tasarım konusunda iddialı olduğunu belirten şirket bunların dışında yeni teknoloji geliştirme ve son kullanıcıya aktarabilme konusunda da çalıştığını belirtmekte.

Kaliforniya merkezli olan bu marka temel teknolojileri geliştirme konusuna ayrı bir parantez açıyor. İnsanlık için uğraş veren bu marka sahip olduğumuz otomotiv teknolojilerinin elden geçirilmesini ve yenilenmesini amaçlamakta.

Alpha Motor Çalışmaları

Alpha Motor deneyimi ve uğraşları ile etkileyici bir marka. Bunların dışında tasarımı tamamlanmış, üretime hazır ve farklı çalışmaları bulunmakta.

Bunların en başında Ace modeli gelmekte.

alpha motor

Ace modeli şehir yapısına uygun tasarlanan bir otomobil. Geçmişten esinlenilmiş bir tasarımı bulunmakta. Bu model aynı zamanda şirketin tasarım dilini ve yapmak istedikleri şeyin en büyük örneği olarak görülüyor.

400 kilometreden fazla menzili olduğu belirtilen modelin satış fiyatı 32.000 dolardan başlıyor. Alpha Motor bu modelin dışında başka bir varyasyon daha sunuyor.

Bu varyasyonun adı Ace Performance Edition olarak geçiyor. Bu model temel modelden daha sportif ve aerodinamik yapıya sahip. Bunula birlikte dört çeker olarak karşımıza çıkan Performance Edition modelinin satış fiyatı belli değil.

alpha motor

Otonom Teknolojiler ve Platform Çalışmaları

Binek otomobiller dışında taşımacılık ve ulaşım konusunda farklı çalışmaları bulunan Alpha Motor ortak bir platform oluşturmak gibi bir çalışma yaptı. Bu platformun çok sayıda işlevi gerçekleştirebilmesiyle birlikte maliyet ve üretim konusunda çok fazla pozitif durum oluşturuyor.

Bu teknoloji ile elektrikli otomobiller için çok önemli olan sistemlerin bir arada bulunarak başka bir otomobile doğrudan aktarılabilmesini amaçlar.

Bu platform ile oluşturulan bir taşıt bulunmakta.

Bu taşıt hakkında çok fazla bilgimiz bulunmasa bile Alpha Motor tarafından geliştirilen platform sistemine sahip olduğu dışında şehir yapısına uygun olarak tasarlanmış bir şekilde hazır bir durumda. Bunun yanında bu projenin geliştirilmesi ile otonom temelli taşımacılık konusunda ayrı bir hedefleri bulunmakta.

Planları Ne?

Markanın amacı bildiğimiz üzere temel teknolojileri geliştirmek üzere. Bu konuda çalışmaları devam ederken Alpha Motor’un bir amacı var. 2021 yılında önemli bir çalışma ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar.

2021 yılının devamında ise 2023 yılında kullanıcı deneyimini geliştirdikleri bir proje ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyorlar. Projelerin elektrikli otomobil konusunda geliştirme dışında kullanıcılara yeni bir his vermesi de ayrı çalışma konusu.

‘Bir Seçenek Daha: Alpha Motor’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Ayhan Doğa Tanrıverdi
Hacettepe Üniversitesi'de tasarımcılık okuyorum. Gündüz vakti müzik dinleyerek otomobil tasarlıyorum. Gece olunca Bir Parça Tuhaftık'da yazı yazıyorum.