En İyi Uçuş Simülasyonları

Bilgisayardan Oynayabileceğiniz En İyi Uçuş Simülasyonları

İster gökyüzüne çıkın, isterseniz uzaya fırlayın, savaş yapın veya sadece gezin. İşte En İyi Uçuş Simülasyonları çeşitlerinden bizim favorilerimiz.

En İyi Uçuş Simülasyonları: Flight Simülatör

Microsoft’un en yeni simülasyon oyunu Flight Simulator. Oyun resmen bizi gökyüzüne aşık ediyor. Uçuş Simülatörü görkemli, oynayış açısından da çok keyifli ancak sahip olmadığı şeyler var. Örneğin kilitli füzeler.

En İyi Uçuş Simülasyonları

Tabi ki oyun konsolları ile oynamak, oyunu bam başka seviyeye getiriyor. Gelin En iyi Uçuş Simülasyonu diyebileceğimiz diğer oyuna geçelim.

En İyi Uçuş Simülasyonları: Elite Dangerous

Flight Simülasyonları olarak 2020’nin en iyi oyunlarından bir tanesi olarak da görünen Elite Dangerous. Diğer simülasyon oyunları Dünya ile kafayı yorarken, Elite Dangerous samanyolu evrenini konu alıyor. Bu da simülasyon sevenlerden yanı sıra savaş oyunu sevenleri de kendine çekiyor. Kim istemez ki uzayda savaşmayı…

En İyi Uçuş Simülasyonları

Evet, belki evinizin üstünden uçamıyorsunuz ama oyunun ince detayları sizi kendine çekmesine yetiyor. Savaşı iyi bir HOTAS kurulumuyla çok yoğunlaştığını ve hatta VR’deyseniz daha da yoğun olduğunu söylemek yeterli.

Oyunda yapacak birçok şey var. Taşımacılık ve ticaret bunun önde gelenlerinden, hatta yakında kokpitten bile çıkabilirsiniz… İnanılmaz derecede geniş ve küçük ayrıntılarla harika bir şekilde başarılmış olan bu oyun “En İyi Uçuş Simülasyonları” listemizde yer almaya hak kazanıyor. 

En İyi Savaş Simülasyonu: War Thunder

Bu oyun sadece uçak simülasyonu değil! Siz havada uçarken altınızda birbirini paramparça eden tanklar ve donanma gemileri de var, ancak War Thunder‘da gerçek neşe her zaman hava savaşı olmuştur.

Deneyimi yapan şeyin bir kısmı sahiplik duygusudur ki bu, oynaması ücretsiz bir oyun hakkında söylenecek ironik bir şeydir. Ancak hangardan bir uçak seçmek yerine, gerçekten donanıma yatırım yaparsınız, zamanla yükseltirsiniz ve göklerdeki tuhaflıkları öğrenirsiniz. 

En İyi Uçuş Simülasyonları

Diğer kısım, gerçek mermilerin bile muhtemelen rahatsız edilemeyeceği bir seviyede zırh delme işlemini simüle eden gerçekten ayrıntılı bir savaş modelidir. War Thunder‘da gerçekten başka bir uçağı vurduğunuzda, gurur duyulacak bir şey çıkardığınızı bilirsiniz. 

En İyi Uçuş Simülasyonları: Kerbal Space Program

Listemizin son oyununu biraz farklı yapmak istedim, sevimli iri gözlü karakterlerin güldürü kaçışlarına girmesiyle ilgili bir oyun olduğu kadar, muhtemelen şimdiye kadar sahip olduğumuz gerçek roket biliminin en titiz simülasyonudur.

Buradaki önemli nokta, sadece bir uzay gemisine atlamakla kalmayıp, aynı zamanda onu önceden tasarlamanızdır, bu da nihai başarıyı gerçekten muazzam bir başarı gibi hissettirir. Flight Simulator 2020 denediğinizi ve eşleştirmenizi görmek isterim.

En İyi Uçuş Simülasyonları

Listemizin burada sonuna geldik. Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın! Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Kaan Mert Taş
Bir Çift Mavi Gözün Işığında