az bilinen diziler

Birbirinden Güzel Az Bilinen Diziler

İnternette sürekli aynı dizileri görmekten sıkıldıysanız, popüler kültür ögelerinden kurtulmak ve sıradan olmayan dizilere yönelmek istiyorsanız bu diziler tam size göre. Birbirinden özgün, farklı ve güzel az bilinen diziler listemizde 5 adet dizi önerdik. Umarız bu dizileri beğenirsiniz. Keyifli okumalar.

The Great

az bilinen diziler

The Great bir yabancı olarak gelip Rusya’nın en uzun süre tahtta kalan İmparatoriçesi olarak tarihe yazılan II. Katerina‘nın başından geçenleri bize eğlenceli bir şekilde sunuyor.

Tarihten hafifçe esinlenerek kurgulanan komedi/dram dizisi The Great, II. Katerina’nın tehlikeli kocası III. Petro‘yu öldürmeye çalışmasını konu alıyor. Başrollerde Skins UK‘den Tony olarak tanıdığımız Nicholas Hoult ve Elle Fanning bulunuyor. 10 bölümden oluşan bu mini dizi IMDB’den 8,1 puan aldı ve Hulu üzerinden izlenebilir durumda.

Fleabag

az bilinen diziler

 Phoebe Waller-Bridge‘in en başarılı eseri Fleabag’de trajik bir olay yaşayan karakterimizin Londra’da hayatını sürdürmeye çalışmasını izliyoruz. İzledikten sonra fark edeceğiniz çok güzel ayrıntılara sahip olan 2 sezonluk bu dizi 4. duvarı yıkmayı başarabilmiş. Dizimizin 2. sezonuna Sherlock dizisinden Moriarty olarak tanıdığımız Andrew Scott da yer alıyor. Bir komedi dizisinden çok daha fazlası olan bu dizinin IMDB puanı 8,7.

Crashing

az bilinen diziler

Phoebe Waller-Bridge’den başka bir çerezlik dizi. Netflix’te izleyebileceğiniz bu dram/komedi dizisinde kullanılmayan bir hastanede kalan 6 kişinin hayatına seyirci oluyoruz. 25 dakikalık 6 bölümden oluşan Crashing’in IMDB puanı 7,7. Tek oturuşta bitirebileceğiniz bir dizi arıyorsanız izlemenizi öneriyoruz.

Euphoria

az bilinen diziler

Euphoria gerçek bir görsel şölen. Işıklandırma ve çekim yöntemlerini son derece tatmin edici bulduğum bu dizide liseye giden bir grup öğrencinin seks, uyuşturucu, arkadaşlık, sevgi, kimlik ve travma deneyimlerini izliyoruz. Müzikleri Labrinth tarafından yapılan Euphoria’nın şarkı seçimleri de çok başarılı. Başrolde Zendaya’nın bulunduğu bu dizinin IMDB puanı 8,3.

Misfits

az bilinen diziler

Toplum hizmetini yerine getirirken bir elektrik fırtınası ile doğaüstü güçlere sahip olan bir grup gencin başından geçenleri konu alan Misfits, eğlenceli karakterleri ve farklı konusuyla IMDB’den 8,2 puan aldı. 2009’da çekilen İngiliz yapımı bu fantastik/komedi dizinin 5 sezonu var.

Birbirinden Güzel Az Bilinen Diziler‘ adlı yazımızın sonuna geldik. Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!