Arkadaş ile Oynayabileceğiniz Oyun Tavsiyeleri

Oyun oynamak başlı başına harika bir aktivite iken arkadaş ile oynamak ayrı bir güzel. İstemsiz şekilde gelişen olaylar ışığında unutulmayacak anlar ortaya çıkabiliyor. Bu yazımızda “Acaba ne oynasak?” sorusuna cevap vermek için oyunlarımızı listeledik.

Garry’s Mod

Garry's Mod

Garry’s Mod “Sandbox” adını verdiğimiz türden tamamen tüm olanakların kendi elimizde olan bir oyun. İsterseniz arkadaşlarınızla yeni, değişik icatlar yapabilirsiniz. Eğer isterseniz ise birbirinden çeşitli haritalar indirip oynayabilirsiniz. Bİr diğer seçeneğiniz ise toplaşıp oyunun sunduğu bir mod havuzunda keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Don’t Starve Together

Don’t Starve Together

Günümüz, Survival oyunları kategorisinde oldukça popüler bir oyun olan Don’t Starve Together, kendi içeriğinin geniş olamasına katkı; Steam’in atölyesi de eklenince sınırsız içerik çeşitliliğine ev sahipliği yapıyor. Oyunun kendi sürecinden sıkılanlar oyuncular için ekstra seçenek olan atölye, onlarca karakter ve mod seçeneğinin yanı sıra oyunun içeriğini de değiştirip geliştirecek modlar eklemenizi de mümkün kılıyor.

BattleBlock Theater

BattleBlock Theater

Platform ve parkur ögelerini içerisinde barındıran bu oyun, tamamen absürtlüklerden oluşuyor. Ciddiyet namına en ufak bir kırıntı bile yok. Oyunumuzda lazerlerden ve tuzaklardan kaçarken topladığınız elmaslarla karakterlerinizin kafalarını kendi isteğinize göre değiştirebilirsiniz. Ayrıca oynayacağınız gelecekteki bölümlerde kullanmak için patlayan bir frizbi veya kağıttan uçak da alabilirsiniz. Bu oyun ciddiyetten uzaklaşıp arkadaş arasında kafa dağıtmak için oynanan oyunlardan biri olabilir.

Serious Sam 2

Serious Sam 2

Kısaca bu oyunda amacımız verilen silahlar doğrultusunda ileri koşturup düşmanlarımızı yok etmek. Haritada belli bölgelerde bulunan kutuların içinde zırh ve can var. İster arkadaş topluluğunuz ile hikayeli oynayın ister deathmatchde katliam yaratın. Size tavsiyem co-op oynamanız. Bir de ayarlarda sonsuz mermiyi açmak. Çünkü bu tür “eğlenceli” oyunlar hileyle daha güzel oluyor.

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Oyun tarihinde yerini almış klasik bir eser. Zombi denildiğinde akla gelen ilk oyunlardan biri. Binbir çeşit silahları ve oldukça zorlayıcı haritaları ile Left 4 Dead 2, co-op oyunlar arasında olmazsa olmazımız, kusura bakmayın. Arkadaş çevreniz ile adrenalin dolu bir oyun arıyorsanız, bu size göre.

The Forest

The Forest

Bİr başka adrenalin dolu oyunumuz daha. Düşmüş uçaktan sağ kalan siz ve arkadaşlarınızla koca bir adayı keşfetmeye çıkın. Açık dünya mekaniğine sahip olan bu oyunda “craft” yapabilir, adanın gizemini beraber çözebilirsiniz. Ya da en basitinden gırgır için de oynayabilirsiniz.

Borderlands 

Borderlands 2

Bu oyun tamamen co-op oynanması için yaratılmış bir oyun. First Person olması ve kullanılan grafik yöntemi nedeniyle herkese hitap etmese de bir kere denendiğinde aslında ne kadar zevkli bir oyun olduğu anlaşılıyor. Oyunun kendi dört karakteri ve hikayesinin yanında, DLC’leri ile birlikte yeni karakterler ve birçok yeni hikaye de açmak da cabası.

Portal 2

Portal 2

Bu oyunun özelliklerini anlatmaya gerek duymuyorum açıkçası. Oldukça bilindik bir oyun. Amacımız bize verilen Portal Gun isimli silah ile testleri geçmek. Co-op modunda tek başınıza bölümleri geçemezsiniz. Yani arkadaş seçiminizi ona göre yapın bu oyunda. Yarı yolda kalmayın.

Diğer oyun içerikli yazılarımıza ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz. İyi eğlenceler!


Fatma Kevser Aktuğ
Hitman'e gönül vermiş, oyun sever.