Apple Watch

Apple Watch, 92 Yaşındaki Adamın Hayatını Kurtardı

Grant’de yaşayan emekli 92 yaşındaki bir çiftçi olan Jim Salsman, bileğinde takılı olan Apple Watch olmasaydı çok daha kötü olabilecek bir kaza geçirdi. Yaşlı adam yaklaşık 7 metrelik mesafeden düştü. Muhtemelen bilmediği şey, Apple Watch’un bir düşme uyarı sistemi ile donatılmış olmasıydı ve cihaz yetkililere bir uyarı gönderdi, böylece zamanında karşılık alabildi.

Apple Watch

Salsman Kırık Bir Kalça Yaralanmasından Kurtuldu

KETV tarafından bildirilen olaya göre, Salsman bir ay önce güvercinlerden bir tahıl kutusu almak için merdiveni tırmandı. Merdiveni tırmanırken, kuvvetli rüzgar merdiveni iterek Salsman’ın düşme nedeniyle korkunç bir yaralanmaya neden olmasına kadar her şeyin yolunda gittiğini söyledi.

Salsman ayrıca, yere çarptığında çok fazla acı çektiğini ve bu kamyona gitmeye çalışırken, oldukça uzak bir mesafede olduğunu ve ona yardım edecek kimse olmadığını belirtiyor. Daha sonra, Siri’yi çağırarak Apple Watch’la konuştu. Fark etmediği şey, akıllı saatin Salsman’ı GPS kullanarak bulabilen Grant Volunteer Fire Department’ı önceden uyardığıydı. Jim Salsman, eve dönüp düzenli programına devam edene kadar Madonna’da tedavi görmeye devam edecek. Bu, Apple Watch’un hayat kurtaran bir arkadaş olduğu kanıtlanmış birçok örnekten sadece biri. Başka bir olay, hastanenin kendi ekipmanı tarafından sorun çözüldükten sonra Apple Watch tarafından 80 yaşındaki bir kişinin kalp rahatsızlığını da tespit etti.

Gelecekte, Apple Watch’un daha da çok yönlü olacağı söyleniyor, yaklaşan Apple Watch Series 6’nın kan oksijen seviyesi tepiti ve uyku takibi ile birlikte panik atak tespiti için estek aldığı söylentileri var. Gelecekteki Apple Watch yinelemeleri ile açılabilecek birçok pencere var ve şirketin bunlardan birkaçını keşfetmekle meşgul olduğu bildiriliyor.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.Kaan Mert Taş
Bir Çift Mavi Gözün Işığında