Tüm Apple Cihazlarının Çökmesine Neden Olacak Karakter Hatası Tespit Edildi

İtalyan Bayrağı ve Sindhi karakterleri içeren mesajlara dikkat!

Daha önce iOS 11.2.5 versiyonuna sahip olan iPhone’larda yaşanan uyumsuz karakterler nedeniyle çökme sorunu, bu kez İtalyan bayrağı ve Sindhi karakterlerini içeren mesaj nedeniyle tüm Apple cihazlarda gerçekleşiyor.

Böyle bir sorunu daha önce 11.2.5 versiyonunda görmüştük. Bu sürüme sahip iPhone’larda herhangi bir platformda, Hindistan dilinin Telgu karakterlerini içeren mesajlar ile karşılaşıldığında, ansızın işletim sistemi çökmeleri yaşanıyordu. Şirket, bu sorunu yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede iPhone cihazlara yeni bir güncelleme getirerek sorunu çözdü.

Apple

Tüm Apple cihazlarında çökme yaşanıyor

Bu kez yaşanılan sorun ise, Apple Watch dahil tüm ürünlerde geçerli. Herhangi bir platform aracılığıyla bu karakterler ile karşılaştığınızda, Apple cihazınızın etkisiz hale geldiğini fark edeceksiniz. Bu sorun, bir önceki yaşanılan soruna nazaran yalnızca iOS değil, MacOS işletim sistemli cihazlarda da etkili. Bu karakterleri herhangi bir uygulama içerisinde gördüğünüzde işletim sisteminizde ani çökmeler yaşayacaksınız. Tekrardan cihazınızın kendine gelmesi için hard reset atmanız gerekir.

https://twitter.com/EveryApplePro/status/1253432816177537024?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1253432816177537024&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.webtekno.com%2Fapple-ios-macos-cokerten-karakter-hatasi-h90904.html

Firma tarafından yeni bir güncelleme ile bu sorun düzeltilene kadar dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bu hata ile karşılaştığınızda cihazınızı tuşlar aracılığıyla DFU moduna alıp, yeniden başlatılmasını sağlayabilirsiniz. Firma’nın en kısa zamanda bu sorunu çözmesi kullanıcılar tarafından bekleniliyor.

Diğer haberlerimize erişmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın!


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.