Apple Oyun Konsolu

Apple 2020 için TV Oyun Konsolu Hazırlıyor

Apple TV 2020 için hali hazırda bir A12X Bionic spor yaptığı bildirildiğinden, cihazın güçlü bir değer göreceğinden emin olabilirsiniz. Apple oyun konsolu, büyük olasılıkla Apple TV’yi Apple Arcade hizmetini popülerleştirmek istediği platform olarak pazarlayacak. Ama bana kalırsa sadece silikon yüklü elektronik bir kutu satmak yeterli olmayacak, bu yüzden şirketin 2020 Apple TV için kendi oyun kumandasını hazırladığı söylentileri var.

Apple Oyun Konsolu

2020 Apple Oyun Konsolu Sabit Yayınlanma Tarihi Yok, Ancak WWDC’de Bazı Sürpriz Duyurular Olabilir

Şuan konsol için herhangi bir tasarım detayı yok, ancak Jioriku, Apple’ın görünüşe göre Apple TV’nin aksesuarı üzerinde çalıştığı izlenimi duyumlar arasında. Aşağıdakileri bilmiyorsanız, iPad için hem PS4 hem de Xbox One denetleyicileri için özel oyun denetleyicisi desteği var ve Gamevice gibi üçüncü taraf aksesuar üreticileri de çeşitli iPhone modelleri için bir denetleyici geliştirdiler.

A12X Bionic gibi güçlü bir yonga setine sahip 2020 Apple TV ile, bir kullanıcı rahat oyun oynamak için normal uzaktan kumandaya güvenemez, bu da Jioriku’nun bir oyun denetleyicisinin hazırlandığını tweetlemesinin bir nedeni olabilir.

Duyurunun 22 Haziran’da başlayacak olan WWDC 2020’de gerçekleşme olasılığı olduğunu belirtiyor, ancak birazcık sabretmemiz gerekiyor. Daha sonra, 2020 iMac yeniden tasarımı ve Apple’ın Intel yongalarından şirket içi A serisi silikonuna geçiş gibi yazılım odaklı bir açılışta bazı donanım duyuruları olabilir, bu nedenle birkaç gün sonra her şey mümkün olabilir.

Ayrıca Apple’ın bu oyun konsolu 2020 Apple TV ile Apple Arcade hizmetini zorlamak için bir araya getirmeye hazır olup olmadığını görelim veya müşterilerin Apple markalı bir aksesuar için biraz fazladan ödeme yapmaya hazır olup olmadığı da merak konusu.

Daha fazlası için bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın.


Kaan Mert Taş
Bir Çift Mavi Gözün Işığında