Amazon Prime the boys

Amazon Prime | The Boys – Acımak Yok

Süper kahraman filmlerinin inanılmaz derecede revaçta olduğu bugünlerde The Boys yüzümüze bir tokat gibi çarpıyor. Amazon Prime yapımı olan The Boys aramızda “süper kahramanlar olsaydı nasıl olurdu?” sorusuna son derece gerçekçi bir yanıt veriyor. Hadi yazımıza geçelim!

Amazon Prime the boys

Karakterler

Geçtiğimiz 10 yıl süper kahraman türü için çok verimliydi. Onlarca film ve dizi izledik ve bu yapımların çoğunda süper kahramanlarımız iyilerin tarafındaydı. The Boys ise bu yapımlara pek benzemiyor. Her şeyin doğru reklamcılıkla alakalı olduğu günümüzde süper kahramanlar yaşasaydı eğer nasıl olurdu sorusuna çok gerçekçi bir cevap getiriyor bu dizi. İsimleri aynı olmasa da psikopat bir Superman, alkolik bir Wonder Woman, tacizci bir Aquaman, sapık bir Martian Manhunter, bağımlı bir Flash ve suikastçı bir Batman izlemek hem çok gerici hem de eğlenceli.

Amazon Prime the boys

Hikaye

Arzu ettikleri her şeyi yapıp hiçbir ceza almayan Seven isimli süper kahraman grubunun üyeleri doğru reklamcılık ve pazarlamalar sayesinde halkın gözünde inanılmaz popüler. Vought şirketine ait bu grup şirkete milyar dolarlar kazandırıyor. İşte bu noktada devreye The Boys giriyor. Süper kahramanlar tarafından canı yanmış bir grup insan onları cezalandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Amazon Prime the boys

The Boys‘u bu kadar özel kılan tek şey hikayesi değil. Böyle bir dünyanın ne kadar acımasız olacağını göstermekten hiç çekinmiyorlar. Bu durum da inanılmaz şaşırtıcı ve etkileyici sahnelere yol açıyor. İşin en korkunç yanı da dizinin insana gerçekten süper kahramanlar olsaydı bu şekilde davranacaklarını düşündürmesi.

Amazon Prime the boys

Dizi henüz ikinci sezonunda olmasına rağmen çok geniş ve etkileyici bir evren kurmayı başardı bile. Yavaş yavaş çözülen gizemler, kadroya eklenen karakterler ve tahmin edilemez yapısı izleyiciyi gerçekten etkiliyor. Game Of Thrones dizisinde de yaşadığımız hiçbir karakter güvende değil hissi bu dizide de hayli yoğun.

Amazon Prime the boys

Ülkemizde de hizmet vermeye başlayan Amazon Prime platformu üzerinden izleyebileceğiniz The Boys daha şimdiden kendisine kocaman bir hayran kitlesi topladı bile. Henüz 12 bölümü yayınlanmış olsa da dizinin devamını dört gözle bekliyoruz!

Uyarmış olalım, bu dizi herkese göre değil. Şiddet ve cinsellik sıklıkla görülebiliyor. Eğer bu tür durumlardan rahatsızsanız izlemenizi önermiyoruz.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!