Aamir Khan Neden Niğde'ye Geldi?

Aamir Khan Neden Niğde’ye Geldi?

Merhaba dostlar! Ülkemiz dünyaca ünlü aktör, yapımcı ve yönetmen Aamir Khan’ın Niğde’ye gelişi ile epey tatlı bir gündeme sahip oldu. Hindistan’ın Hollywood’u olan ‘Bollywood’ sinemasının önde gelen isimlerinden olan Aamir Khan Neden Niğde’ye Geldi? Hep beraber yazımızda inceleyelim dostlar!

Aamir Khan Neden Niğde'ye Geldi?

‘Niğde’, ‘Demirkazık’ ve ‘Forrest Gump’ Üçlemesi – Aamir Khan Neden Niğde’ye Geldi?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Aamir Khan’ın, Forrest Gump filminin uyarlaması olan filmi “Laal Singh Chaddha’nın, Covid-19 salgını nedeniyle Hindistan’da yarıda kalan çekimlerini tamamlamak üzere Türkiye’ye geleceği bildirildi.

Yapılan açıklamada, önceki Türkiye ziyareti sırasında, teknik altyapı, sinema alanındaki gelişmiş olanakları ve iş gücü kapasitesi ile doğal bir plato olan Türkiye’nin potansiyelini yerinde görme fırsatı bulan Aamir Khan’ın, yeni filminin çalışmalarını Türkiye’ye taşımaya karar verdiği belirtildi.

Niğde’ de Yer Baktı – Aamir Khan Neden Niğde’ye Geldi?

1994 ABD yapımı Forrest Gump filminin uyarlaması olan “Laal Singh Chaddha” filmini Covid-19 salgını nedeniyle Hindistan’da yarıda bırakan ünlü aktör Aamir Khan, kalan çekimlerini tamamlamak için Niğde’de keşif yaptı.

Aamir Khan, filminin kalan çekimlerinin Demirkazık Dağı’nda yaklaşık 300 kişilik bir ekiple 45 günde çekmeyi planlıyor.

Kaldığı otele gelişi sırasında hayranları tarafından yoğun ilgi gören Aamir Khan, hayranlarını kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Aamir Khan ile görüşen Vali Yılmaz Şimşek, Khan’a Niğde gazozu ikram etti.

Aamir Khan Neden Niğde'ye Geldi?

Demirkazık Nasıl Bir Yer

Forrest Gump filmini baz alarak yapılan tahminlerde Demirkazık Mevkii’inde bazı savaş sahnelerinin çekilebileceği söyleniyor.

Demirkazık Niğde’nin Çamardı ilçesi’nde bulunan ve Aladağlar Milli Parkı’nda yer alan doğal güzelliği ile öne çıkan bir dağdır.

Kaynaklar

https://www.dailysabah.com/arts/cinema/aamir-khan-to-film-part-of-new-movie-on-mount-demirkazik-in-central-turkey

https://tr.wikipedia.org/wiki/Demirkazık_Dağı

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Onur Görür
Mücadele de en önemli silah bilgidir.