9 Ekim Günün Özeti

9 Ekim Günün Özeti

9 Ekim 2020 tarihinde yaşanan tüm önemli olayları listelediğimiz 9 Ekim günün özeti içeriğimiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde bugün yaşanan tüm olayları bir araya toplayacağız.

Düzenlenen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirildi.

9 Ekim Günün Özeti

İçişleri Bakanlığı, Şırnak’ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Malatya’da bir kumar baskınında cansız erkek bedeni bulundu.

9 Ekim Günün Özeti

Malatya’nın Sarah Mahallesi’nde meydana gelen bir kumarhane baskınında, polis ekiplerinin yaptığı arama sonucunda bir erkek cesedine rastlandı. Apartman boşluğuna sıkışmış cesedi, itfaiye ekipleri yardımıyla oradan çıkartıldı.

İzmir’de deprem meydana geldi.

9 Ekim Günün Özeti

Bugün sabah saatlerinde İzmir’de etkili olmak üzere deprem meydana geldi. Deprem büyüklüğünü AFAD 3,6 olarak açıkladı.

Yemeğin tuzunu beğenmediği için kocasını bıçakladı.

9 Ekim Günün Özeti

Bursa’da yaşanan olay, “Yemeğin tuzu az” kavgası ile başlayarak Merve A’nın, dini nikahlı eşi Nazım T.’yi meyve bıçağıyla bıçaklamasıyla sonlandı. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülen kocanın sağlık durumu ise iyi.

Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında iddialı bir açıklamada bulundu.

9 Ekim Günün Özeti

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan hakkında; “Erdoğan din istismarcısı, nasıl zengin olduğunu açıklamalı.” sözlerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu, yeni Anne Kart uygulamasını duyurdu.

9 Ekim Günün Özeti

Ekrem İmamoğlu, Anne Kart uygulaması ile 0-4 yaş arası çocuklu annelerin ulaşımı ücretsiz kullanacağını duyurdu. İmamoğlu, Twitter’dan paylaştığı tweet’te şu sözleri kullandı: “Söz verdik, YAPTIK! Anne Kart ile 0-4 yaş arası çocuklu anneler ulaşımı ücretsiz kullanıyorlar. 100 bin anne ücretsiz kartını aldı…”

Hatay’da büyük bir yangın meydana geldi.

9 Ekim Günün Özeti

Bugün öğlen saatlerinde Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir orman yangını başladı. Rüzgar ile birlikte çevredeki evlere sıçrayan yangın kontrol altına alınamadı. Bu nedenle çevredeki evler ise belediye ekipleri tarafından tahliye edildi.

9 Ekim Günün Özeti bu kadardı. En doğru ve en güncel haberleri hızlıca takip edebilmek için BPT‘yi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.