8 Ekim Günün Özeti

8 Ekim Günün Özeti

8 Ekim 2020 tarihinde yaşanan tüm önemli olayları listelediğimiz 8 Ekim günün özeti içeriğimiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde bugün yaşanan tüm olayları bir araya toplayacağız.

İzmir’de bir kadın, kocası tarafından mahkemesine saatler kala öldürüldü.

8 Ekim Günün Özeti

İzmir Karşıyaka’da yaşayan Bihter Yalçınsoy, mahkemesine yalnızca saatler kala boşanacağı eşi Rahman Yalçınsoy tarafından 3 bıçak darbesiyle öldürüldü. Rahman Yalçınsoy ise olay yerinden kaçarak ortalıktan kayboldu.

ABD Başkanı Donald Trump, Koronavirüs hakkında şaşırtıcı bir açıklamada bulundu.

8 Ekim Günün Özeti

Geçtiğimiz hafta Koronavirüs’e yakalanan ve kısa sürede yeniden sağlığına kavuşan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, sağlığına kavuşmasının hemen ardından “Koronavirüs’e yakalanmamın Tanrı’nın bir lütfu olduğunu düşünüyorum.” açıklamalarında bulundu.

Samsun’da bir Pitbull’un saldırısına uğrayan küçük kız kanlar içinde kaldı.

8 Ekim Günün Özeti

Samsun’un Havza ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Tuğba Kaplan, arkadaşlarıyla birlikte oyun oynarken, ipleri bağlı olmayan 3 adet pitbull köpeğinin saldırısı sonucu kanlar içinde kaldı. Küçük kızın yardımına ise çevredeki vatandaşlar koştu.

İstanbul Anadolu Yakası’nda akşam saatlerinde sağanak yağmur yağışı başladı.

8 Ekim Günün Özeti

İstanbul Anadolu Yakası için beklenen sağanak yağmur yağışı bugün itibariyle başladı. Yoğun yağış, özellikle Pendik, Kartal ve Tuzla ilçelerinde oldukça yoğundu ve ana yollarda büyük su birikintilerine sebep oldu.

2 hırsız soymak için girdikleri dükkanda televizyon izledi.

8 Ekim Günün Özeti

Bartın’da iki hırsız, girdikleri ayakkabı dükkanında soygun yapmadan önce televizyonu açıp, dizi izlediler. Bunun üstüne ayakkabı dükkanının ışıklarını açıp beğendikleri ayakkabıları seçtiler ve bunun üstüne kahvehaneden kola çaldılar. Rahatlıklarıyla göze bakan 2 hırsız kamera kayıtlarına yansıdı.

Türkiye ve Yunanistan yeniden Navtex ilan etti.

8 Ekim Günün Özeti

Yunanistan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kapsayacak şekilde Ege Denizi’nde atış eğitimleri ilan etti. Bunun üzerine, Türkiye 28 Ekim’de atış eğitimleri için Navtex ilan etti.

Çıraklarına işkence eden 2 kardeşe 36 yıla kadar hapis istendi.

8 Ekim Günün Özeti

Konya’da yanında çalıştırdığı 15 yaşındaki çırağını tavana bağlayıp işkence eden Murat ve Mehmet kardeşler hakkında ‘çocuğa eziyet ve hürriyeti yoksun kılma” suçu dolayısıyla 36’şar yıla kadar hapis cezası istendi.

Taş Devri zamanından kalan bir mağarayı içler acısı hale getirdiler.

8 Ekim Günün Özeti

Adıyaman’da bulunan bir mağara’yı, kim olduğu bilinmeyen şahıslar spreyle boyayıp, taş devrinden kalan figürleri çaldı. Kaçak kazı yapan bu kişilerin geriye bıraktıkları görüntü, içler acıttı.

8 Ekim Günün Özeti bu kadardı. En doğru ve en güncel haberleri hızlıca takip edebilmek için BPT‘yi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.