7 Ekim Günün Özeti

7 Ekim 2020 tarihinde yaşanan tüm önemli olayları listelediğimiz günün özeti içeriğimiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde bugün yaşanan tüm olayları bir araya toplayacağız.

Koronavirüs aşı denemeleri Ankara Şehir Hastanesi’nde başladı

Yaklaşık 7 aydır ülkemizde ve tüm dünyada pandemi durumuna gelen Koronavirüs için Ankara Şehir Hastanesi aşı denemelerine başladı.

Dolar ve Euro hız kesmeden rekor kırmaya devam ediyor

Kısa bir zaman önce Dolar’ın 7’yi, Euro’nun ise 9’u geçmesiyle birlikte hız kesmeden büyümeye devam ediyorlar. Anlık olarak Dolar 7.87 Türk Lirası, Euro ise 9.25 Türk Lirası değerinde.

Benzin ve Motorine bu geceden itibaren zam gelmesi bekleniyor

Bu gece itibariyle geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 16 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 22 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Azerbaycan savaş uçakları Ermenistan mevkilerini vurdu

2 haftaya yakın bir süredir Azerbaycan ile Ermenistan arasında süren savaşta, ilk kez Azerbaycan uçakları Ermenistan mevkilerini vurdu.

Eddie Van Halen hayatını kaybetti

Hollandalı müzisyen Eddie Van Hallen, gırtlak kanseriyle verdiği mücadeleye yenik düşerek 65 yaşında hayatını kaybetti.

Eylül 2020, en sıcak eylül ayı olarak tarihe geçti

Geçtiğimiz Eylül ayı, kavurma sıcaklarıyla birlikte tarihin en sıcak eylül ayı olarak tarihe geçti.

RTÜK, Halk TV’ye para cezası kesti

RTÜK, Halk TV’ye “Azerbaycan devlet mi gerçekten? Bir aşiret, demokrasi yok, hukuku yok, otoriter yönetim var, seçim yok. Bugüne kadar adam gibi bir devlet kuramamışsın, 30 yıldır senin toprakların işgal edilmiş.” ifadeleri kullanıldığı için para cezası kesti.

En doğru ve en güncel haberleri hızlıca takip edebilmek için BPT‘yi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.