6 Ekim 2020 – Günün Özeti

6 Ekim 2020 tarihinde yaşanan tüm önemli olayları listelediğimiz günün özeti içeriğimiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde bugün yaşanan tüm olayları bir araya toplayacağız.

Necati Şaşmaz’a 12 yıla kadar hapis istendi.

Eşinin yazışmalarını illegal yollarla ele geçirildiği iddia edilen Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin başrolü Necati Şaşmaz’a 12 yıla kadar hapis istendi.

Eski TÜİK Başkanı Birol Aydemir, koronavirüs verileri hakkında sert konuştu.

Aydemir, “Verilere benim de güvenim yok. Titanik gibiyiz, batmak üzereyiz, bunlar hala güvertede orkestra çalıyor.” sözlerini kullandı.

Ziya Selçuk okulların açılması hakkında açıklamada bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimdeki ilk aşamayı planladıkları gibi yönettiklerini ve iyi sonuçlar aldıkları için ikinci aşamaya geçmeye hazır olduklarını belirtti. Bununl a birlikte yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerin, haftada yalnızca iki gün okulda olacaklarını belirten Selçuk, 12 Ekim itibariyle yüz yüze ve uzaktan eğitim sürecini beraber yürüteceklerini söyledi. İsteyen velilerin özel bir dilekçe ile öğrencilerini okula göndermeyeceğini ve bu süreçte öğrencinin devamsızlığına işlenmeyeceğini belirten Ziya Selçuk, uzaktan eğitim süreci içinde bazı açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Bilgisayarı ve interneti olmayan öğrenciler için Türkiye genelinde 12. 111 EBA destek merkezini oluşturduklarının altını çizdi. Cihazların dağıtım sürecinin ise Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından koordine edileceğini ve okullar tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara teslim edileceğini belirtti.

Fatih Sultan Mehmet’in tablosu İstanbul’da ziyarete açıldı.

Geçtiğimiz haftalarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Londra’dan satın alınan Fatih Sultan Mehmet fotoğrafı, ziyarete açıldı.

Donald Trump’ın şerefine madeni paralar basıldı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın koronavirüs hastalığını yenmesinin şerefine madeni paralar basıldı. Bu madeni paralar ise 100 dolardan satışa sunuldu.

En doğru ve en güncel haberleri hızlıca takip edebilmek için BPT‘yi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.