4 Ekim 2020 Günün Özeti

5 Ekim 2020 Günün Özeti

4 Ekim 2020 tarihinde yaşanan tüm önemli olayları listelediğimiz günün özeti içeriğimiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde bugün yaşanan tüm olayları bir araya toplayacağız.

Gata Başhekim yardımcısı görevinden alındı.

5 Ekim 2020 Günün Özeti

Gata Başhekim yardımcısı Ali Edizer, daha önce yaptığı çarpıcı açıklama nedeniyle bugün görevinden alındı. Edizer, “boşanmak yerine, ikinci eş alın.” sözleriyle sosyal medya gündemine oturdu.

Habertürk yazarı, Koronavirüs verileri hakkında iddialı bir açıklamada bulundu.

5 Ekim 2020 Günün Özeti

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, vaka sayıları üzerine Sağlık Bakanlığı’yla yaptığı görüşme sonrasında “Açıklanan günlük hasta sayısının aşağı yukarı 8 katı vaka var diyebiliriz.” sözlerini kullandı.

Kağıthane’de iki yolcunun maske tartışması tükürükle bitti.

Kağıthane’de yolcu dolu olan bir halk otobüsünde oturan kadın, maskesini yarım takan ayaktaki yaşlı yolcuya tokat attı. Diğer yolcu ise kadına tükürükle karşılık verdi.

EBA, bir kişinin daha canına mal oldu.

5 Ekim 2020 Günün Özeti

EBA’ya erişim sağlamak isteyen ilkokul öğrencisi Çınar Mert, çatıdan düşerek hayata gözlerini yumdu.

Mansur Yavaş’ın bir hasta ziyaretinde giydiği ayakkabılar sosyal medya üzerinde gündem oldu.

5 Ekim 2020 Günün Özeti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bir hasta ziyareti esnasında çekilen fotoğrafı ile oldukça dikkat çekti. Yavaş’ın giydiği ayakkabıların 90₺ olması üzerine oldukça olumlu tepki aldı.

Rana Batı’nın 9 yıla kadar hapsi istendi.

5 Ekim 2020 Günün Özeti

Geçtiğimiz ay Kadıköy’de maske takmadığı için polislerin müdahele ettiği ve sosyal medyada gündem olan Rana Batı’nın 9 yıla kadar hapsi istendi.

Ermenistan’da seferberlik ilan edildi.

5 Ekim 2020 Günün Özeti

1 haftayı aşkın süredir Azerbaycan ile çatışma halinde olan Ermenistan’ın ülke genelinde seferberlik ilan edildi.

En doğru ve en güncel haberleri hızlıca takip edebilmek için BPT‘yi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.