Kabine toplantısı

24 Ağustos Kabine Toplantısı

24 Ağustos Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm açıklamalarını ve kararlarını bu yazımızda sizler için listeledik. İyi Okumalar!

24 Ağustos kabine toplantısı sona erdi. Peki toplantıda neler konuşuldu? Toplantıda alınan kararlar neler? Hepsine cevap olarak gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklamaya çevrildi.

24 Ağustos Kabine Toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Giresun’daki vergi mükelleflerini mücbir sebep kapsamına alıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Hasar tespit çalışmalarının ardından yeniden inşa sürecine başlayacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Şehit olan askerlerime ve sivil vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Hastanede olan vatandaşlarımza bol şifalar diliyorum, yalnız değilsiniz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Giresun’daki vergi mükelleflerimizi 22 Ağustos 2020’den 30 Kasım 2020’ye kadar mücbir sebep hali kapsamına alıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bakanlarımız afetten hemen sonra olay yerine geçtiler, gelişmeleri yakından takip ediyorlar.”

Karadeniz – Doğu Akdeniz – Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ülkemiz enerji seviyesinde en üst noktalara çıkmış bulunmaktadır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yıllardır dış ülkelere oluk oluk akan gelirimizi artık ülkemizin kalkınması için kullanacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cesaret edilemez denilen ne varsa hepsini başardık. Bize aşılamaz denilen yerleri aştık geldik. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kendi projelerini kendi uygulayan bir Türkiye inşa ettik.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu zorlu mücadele ülkemizin yanında yer alan herkese Allah’tan razı olsun diyorum. Aynı mücadelede gavurun kılıcının yanında yer alanları da milletimize teslim ediyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Aziz milletim diğer alanlarda ülkemize diş geçiremeyenler hep yaptıkları gibi ekonomimize diş geçiriyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye altın rezervi ve döviz olarak çok güçlü bir ülkedir. En büyük rezerv de Karadenizin altında yatıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Amaçları siyasi sonuç almaktır. Ekonomiyi alet olarak kullanıyorlar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye kendi ayakları üzerinde kararlılıkla yoluna devam ediyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gazın fiilen halkımızın hizmetine sunulması 2023’ü bulacak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Her şeyin üstesinden Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle üstesinden geliriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Yünanistan’ın bu bölgede (Doğu Akdeniz) ‘NAVTEX’ hakkı yoktur. Şımarıkça hareket sergiliyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Petrol kaynaklarının, insan yanında hiç değere sayıldığı günlerde biz canımızı dost saydıklarımız için tehlikeye atıyorduk.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Batı bizi hiç bir zaman kendisi gibi görmedi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ülkemizde yaklaşık 18 yıldır Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık yaptım. Avrupa hiç bir zaman sözünün arkasında durmadı. Onlar bizi hiçbir zaman iyi niyetle karşılamadılar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Her türlü marjinal grubu, sapkınlığı destekliyorlar ama hiç bir zaman bizim yanımızda yer almıyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ülkemizin gerçekleştirdiği hiç bir operasyona bu ülke destek vermedi, hem de yeni bir terörist grubuna yol açtılar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye’de darbe ile yapmadıklarını, muhalefeti destekleyerek yapacaklarını kamera önlerinde söylemekten hiç utanmıyorlar.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye siyaset mottosunun ‘Tayyip Erdoğan gitsin de nasıl gidecekse gitsin’ olması çok üzücüdür. Biz sandıkla geldik ve ancak sandıktan gelecek oyla gideriz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye ne Oruç Reis gemimizin ne ona refakat eden donanma unsurlarımızın faaliyetlerinden en küçük geri adım atmayacaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Biz 2023’de de milletimize hizmet etmeye devem edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bu zor günlerde hepinizi Allah’a emanet ediyorum, sağlıcakla kalın.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonucunda yaptığı önemli açıklamalar bu kadardı. Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Kaan Mert Taş
Bir Çift Mavi Gözün Işığında