21 haziran kabine

21 Haziran Kabine Toplantısı – Pazar Günü Kısıtlaması Kalkıyor

21 Haziran tarihli kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararları açıkladı. Pek çok kısıtlanmanın gevşetileceği tarih olan 1 Temmuz’u işaret etti. 1 Temmuz itibarı ile tam olarak normalleşmenin başlayacağı kamuoyuna bildirildi. Pazar günü kısıtlaması ve diğer yasaklar kalkacak mı? Şehirler arası yolculuk kısıtlaması devam edecek mi? Müzik ile ilgili sınırlama saati başta olmak üzere alınan yeni kararlar açıklandı.

21 HAZİRAN 2021 KABİNE TOPLANTISI ALINAN YENİ KARARLAR:

1 Temmuz’da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz.

Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00’e çekiyoruz.

Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor.

1 Temmuz itibarıyla Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor.

Hedefimiz birkaç hafta içinde 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır.

Alınan tüm bu kararlar 1 Temmuz itibariyle geçerli olacak.

Kahvelerde oyun yasağı kalktı mı?

Esnaf, Kabine Toplantısı sonrasında çıkacak olan açıklamalara odaklanmıştı. Kahvelerde oyun serbestisi hakkında detaylar İçişleri Bakanlığı genelgesi ile belli olacak, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile detaylandırılacak.

Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, çay ocağı gibi yerlerde herhangi bir şekilde oyun (kağıt-okey, tavla dahil) oynanmaması, aynı anda aynı masada açık alanlarında üç, kapalı alanlarında ise ikiden fazla müşteri kabul edilmemesi kararlaştırılmıştır.

Yeni genelge ile kahvehaneler açık olacak. Temmuz ayına kadar geçerli olacak genelge ile kahvelerde bir süre daha oyun oynanması yasak olacak.”

“21 Haziran Kabine Toplantısı – Pazar Günü Kısıtlaması Kalkıyor” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!