2020'nin En Şaşırtıcı Oyunları

2020’nin En Şaşırtıcı Oyunları

Aşağıda, sizler için 2020’nin ilk yedi ayında favorilerimizden bazıları olarak kabul edilecek oyunları sizler için 2020’nin en şaşırtıcı oyunları başlığında listeledik.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs’e rağmen, son altı ay içinde bazı harika oyunlar piyasaya sürüldü. Bu yılın en mükemmel oyunlarının çoğu, bu zamanlarda yaşamayı daha katlanılabilir hale getirmenin ayrılmaz bir parçasıydı. Bu süreçte Final Fantasty 7 Remake, The Last Of Us Part II gibi oyunlar oyuncuların isteklerini neredeyse tam anlamıyla yerine getirdi. Listelediğimiz oyunların hepsi kendine özgü fantastik özellikleri ile oyuncuları kendine bir tık daha yakınlaştırmayı başarıyor diyebilirim. İsterseniz hızlıca 2020’nin en şaşırtıcı oyunları listemize geçelim.

2020’nin En Şaşırtıcı Oyunları Listemizin İlk Oyunu: Call Of Duty: Warzone

2020'nin En Şaşırtıcı Oyunları

Call Of Duty’nin battle royale oyunu olan Warzone, zaten devasa seriyi yeni bir başarı stratosferine yükseltti. Milyonlarca insan bu oyunu oynuyor ve bu yıl şimdiye kadarki en sevdiğimiz oyunlardan bir tanesi.

Aslında Warzone’u bu kadar fantastik yapan şeylerden bir tanesi de Call Of Duty’nin, FPS oyunlarının tüm spektrumunda en iyi, en sağlam silah oyunlarından olması olabilir. Bu çok güzel bir his. Call Of Duty, tarihsel olarak daha küçük ölçekli çok oyunculu oyunlarıyla biliniyordu ve artık yerini büyük ölçekli savaş oyunu olan Battlefield gibi franchise’lara bıraktı.

2020’nin En Şaşırtıcı Oyunları Listemizin İkinci Oyunu: Doom Eternal

2020'nin En Şaşırtıcı Oyunları

Bu listede Doom Eternal tam da olmasını istediğimiz bir oyun. Bunun ötesinde, crosshair’inizin önünde olan her şeye acımasız katliam yapmanın ötesinde; bir derinliğe sahip olmasını sağlayarak, savaşta hesaba katmanız gereken yeni düşünceler sunar. Düşmanların belirli saldırı türlerine karşı zayıf yönleri vardır ve bir karşılaşmaya nasıl yaklaştığınıza bağlı olarak; sağlık, zırh veya cephane kazanırsınız. Bunlar tamamiyle herhangi bir savaşta tamamen meşgul olmanıza neden olan, savaşta hayatta kalmak için gerekli unsurlar diyebilirim.

Dağılmış yeni mini patronların oyuncuların arasında bölücü bir yapısı bulunuyor, ancak Maraduers’in büyük bir ekleme olduğunu düşünüyorum. Onları öldürmek için belirli bir stratejiye ihtiyacınız olacak ancak süreç hala bir savaş akışı içinde hissettirmeye devam ediyor.

Final Fantasy VII Remake

2020'nin En Şaşırtıcı Oyunları

Final Fantasty VII düzenli olarak tüm zamanların en iyilerinden biri olarak kabul edilen birkaç oyundan bir tanesi. Oyun bazılarının video oyunlarına girişi, bazılarının ise onları Batı’daki türü popülerleştiren JRPG’lerle tanıştıran bir efsane. Oyun, PlayStation 1’in, hem yeni ve iddialı kurulmuş Nintendo hem de Sega’yı devirerek (satış açısından) konsol savaşlarını kazanmasına yardımcı oldu. Final Fantasty VII’in 1977’deki çıkışından bu yana 20 yılı aşkın bir süredir, hayranlıklar içerisinde bırakan grafiklere sahip olduğunu söylememek elde değil.

Half-Life: Alyx

2020'nin En Şaşırtıcı Oyunları

Alxy’i anlatmaya başlamadan önce, sanal gerçekliğin daha fazla insan tarafından erişilebilir olmasını diliyorum. Çünkü, Half Life: Alyx’in çok iyi olduğunu söylemek için buradayım.

Bir Half-Life oyunu olan Alyx, zamansız klasiklerden tüm nefis malzemeleri içeriyor; ortamlardan kaynaklanan fantastik atmosfer, ölümün eşiğinde neredeyse her zaman sizinle çözmek için tasarlanmış gergin silah kavgaları, tuhaf bilim kurgu anlatımını temellendiren sade karakter anları. Bunların hepsi kulağa hoş geliyor!

Hepimizin bildiği gibi, ilk oyunun sonunda Gordon Freeman uyutularak City 17’ye gitmişti. City 17’ye vardığımızda ise artık dünyanın yaşanılmaz bir hale geldiğini fark etmiştik. Half Life: Alyx, sanal gerçeklik gözlüğü ile çoğu vurguyu ve dinamiği çok iyi veriyor diyebilirim. Zorlayıcı bulmacalar, bizleri belki de daha da heyecanlnandırıyor.

The Last Of Us: Part II

2020'nin En Şaşırtıcı Oyunları

Joe ve Ellie’nin hikayesinin üzerinden tam 7 yıl sonra, zaman zaman bol tartışmalara neden olmuş oyun ile 2020’nin en şaşırtıcı oyunları listesini sonlandırmak istedim.

The Last Of Us: Part II’yi konsol oyuncuları uzun zaman boyunca bekledi. Sürekli tartışmalar yaratıldı, oyunun çıkış tarihi zaman zaman ertelendi. Genel olarak bakacak olursak;

Oyun, Naughty Dog tarafından geliştirilen ve PlayStation 4’te yayınlanan bir aksiyon-macera oyunu. İlk oyun olan The Last Of Us (2013)’tan sonra konsol oyuncularının dillerinden düşmeyen nadir oyunlardan bir tanesi. Oyun tamamiyle üçüncü şahıs bakış açısıyla oynanan bir oyundur. Oyuncu, hikayeyi ilerletmek için binalar ve ormanlar gibi kıyamet sonrası ortamları geçiyor. Efsanevi bir hikayeye sahip oyunu oynarken, adeta kendinizi hikayenin içinde bulacaksınız.

İşte Bu Kadar

Birbirinden fantastik oyunları sizler için bu içeriğimizde listeledik. Gerçekten çoğu oyuncuyu ve oyun dünyasını derinden etkileyen bu oyunlara göz atmanızı, en azından deneyimlemenizi tavsiye ederim. Zaten sonrasında kendinizi oyunun içerisinde bulacaksınız.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.