2020'de Çıkan En İyi Oyun

2020’de Çıkan En İyi 5 Sürükleyici Oyun

Bu yazımızda sizler için 2020’de çıkan “en iyi oyun“ları listeledik. Aklımıza gelen fakat yer veremediğimiz birçok oyun da var, söylemeden geçmeyelim. Ancak yazımızı daha da uzatmak istemedik. Şimdi listemize geçelim. İşte 2020’de çıkan en iyi ve sürükleyici 5 oyun:

Watch Dogs: Legion

2020'de Çıkan En İyi Oyun

Watch Dogs: Legion‘un derin mesajlarından biri, gerçek bir Londralı olmanın ne anlama geldiğidir ve oyunun sonunda, benzersiz kültürel, etnik vatandaşlardan oluşan bir DedSec ekibine sahip olacaksınız. Tabii buralara kadar gelmeden önce Londra’nın ilk başta nasıl kaybedildiğini anlamamız gerekiyor. Watch Dogs: Legion oynanış ve dinamiklerinden ziyade hikayesindeki ana mesajı oyunun sonuna kadar tutunarak, etkileyici ve takdire şayan bir sonuca ulaşmasıyla beğenilerimizi topladı.

Crusader Kings III

2020'de Çıkan En İyi Oyun

Paradox Development Studio tarafından geliştirilen, Crusader Kings ve Crusader Kings II‘nin devamı niteliğinde olan oyunumuz klasik bir Orta Çağ strateji oyunu. Oyunun en sevdiğimiz yanı, öyle hızlıca biten, küçük ve basit stratejilerle dünya haritasını kendi renginize boyamanız kolay olmuyor. Size gerçek bir deneyim sunuyor. O kadar çok detay var ki, saatler geçiyor. Bir hanedanı yönetmek o kadar kolay değil tabii…

Doom Eternal

2020'de Çıkan En İyi Oyun

Sürekli bir aksiyon, hiç bitmeyen şeytani yaratıklar, bölüm sonu canavarları ve FPS tarzı bir oyun. Doom Eternal 2020’nin söylediklerimizi en iyi sunan oyunu desek yanlış olmaz. Oynanışı gibi hikayesi de tatmin edici. Dünya’yı şeytanlar istila ediyor ve iş başa düşüyor; şeytanları geldiklerine pişman ediyoruz. Çeşitli ve bir o kadar da ilginç silahlarla gerçekten bu oyunun efektleri ve dinamikleri bizi ekrana bağlıyor.

FIFA 21

2020'de Çıkan En İyi Oyun

EA, FIFA 21 ile bu oyununda grafik anlamında ufak adımlar atmış. Her yıl klasik yaptığımız bir açıklama gibi, “yapay zeka” artık daha akıllı. Artan fiyatlar dışında FIFA 20‘den çok bir farkı olmasa da bir futbol ve FIFA severseniz tavsiye edebileceğimiz bir oyun. Bizim beğendiğimiz bir yenilik ise, oyunun mekanik kısmının geliştirilerek daha akıcı bir oynanış elde edilmiş. Genel olarak oyunca kontrolüne hakimseniz, yeni top kontrol sistemi ile rakiplerinizi geçmeniz, çalım atmanız, için daha fazla imkan sağlanmış.

Assassin’s Creed Valhalla

2020'de Çıkan En İyi Oyun

Her yıl yeni bir Assassin’s Creed ile karşımıza çıkan Ubisoft‘un bu yıl ki teması Viking dönemine hakim. Harika bir atmosfer, güzel bir hikaye, bolca silah çeşitliliği ve yapılacak bol bol yan görev… İngiltere’nin karanlık çağlarına seyahat ediyoruz. Tabii bizi en etkileyen özellik hikaye boyunca girdiğimiz diyalog seçimlerinin önemi. Aldığınız kararlar sizinle birlikte halkınızı da etkilediği için seçimlerinize çok dikkat edin deriz. Bu gerçekçilik detayı ile bu sene en beğendiğimiz oyun bu oldu.

“2020’de Çıkan En İyi 5 Sürükleyici Oyun” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!