14 Temmuz Kabine Toplantısı

14 Temmuz Kabine Toplantısı Kararları ve Açıklamalar

14 Temmuz Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm açıklamalarını ve kararlarını bu yazımızda sizler için listeledik. İyi Okumalar!

14 Temmuz Kabine Toplantısı – Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Salgının zirve dönemini alnımızın akıyla geride bıraktık. Biraz daha gayretle sayıları sıfıra yaklaştırmalıyız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomide toparlanma için gereken her türlü adımı atıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kimi kısıtlamalar bir müddet daha ödememiz gereken bedeller olarak görmeliyiz. Bunları yeniden değerlendireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Önümüzde uzun bir açılış listesi var. Hizmet siyasetimizin çıtasını daha yukarı çıkaracağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye, elde ettiği küresel başarının karşılığını siyasi ve ekonomik sınıf atlamayla alabilecek bir konumdadır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Vaka ve ölüm sayılarının yeniden aşağı yönlü eğilime girmiş olması sevindirici. Biraz daha gayretle bu sayıları sıfıra yaklaştırmalıyız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Artık bölgede Türkiye’nin içinde yer almadığı proje yürümeyecek. Ülkelerin hepsiyle diyalog kanallarını işletme gayretindeyiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye’nin yükselişi kimsenin önünde duramayacağı, engelleyemeyeceği, geri döndüremeyeceği bir ivmeye ulaşmıştır.”

14 Temmuz Kabine Toplantısı

14 Temmuz Kabine Toplantısı – Ayasofya

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ayasofya’nın müzeden camiye döndürülmesi hepimizi sevindirdi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ayasofya’nın kiliseden değil, müzeden camiiye çevrildiğinin altını çizmek isterim. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ramazan ayı ve bayramlarda Ayasofya İstanbul’da şehir hayatını merkezine yerleştirmektedir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Israrla ülkemize husumet besleyenler kaybetmeyi sürdürüyor. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Duvarlara zulüm 1453’te başladı yazanları unutmadık. Bu milletin tarihine doğrudan saldırmaya cesareti olmayanlar sembolleri yıprattı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ayrım yapmadan herkesi Türkiye’nin hak, hukuk, adalet, meşruiyet temelinde uzattığı barış ve işbirliği eline karşılık vermeye davet ediyorum “

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Gün bu ulu mabedin yeniden özüne dönmesinin sevincini amasız yaşama günüdür. Ayasofya’nın kültürel miras vasfını da koruyacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bizim farklı dinlerin ibadethane ve mabedlerine asla bir nefretimiz yoktur. Aksine saygımız vardır. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Kimse merak etmesin, Ayasofya’nın kültürel miras vasfını koruyacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Avrupa’da 2 bin müslümana bir ibadethane düşmekte. Ayasofya konusu başta olmak üzere milletimizin varlığı ile ilgili konularda kararımızı kendimiz veririz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ayasofya’yı yanlış bir kararla olsa da müzeye biz çevirmiştik, onu yeniden camiiye de biz döndürüyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Avrupa’da Müslüman nüfusa düşen ibadethane sayısı ile ülkemizdeki gayrimüslim nüfusa düşen ibadethane sayısı arasında 4-5 kat fark vardır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Bizde ortalama 460 gayrimüslime 1 ibadethane hizmet verirken Avrupa’da ortalama 2 bin müslümana 1 ibadethane düşmektedir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Türkiye’yi dışarıda bırakanlar zihinlerdeki saplantılarla hareket ediyor. Libya’da, Suriye’de de bunları görüyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Cezayir’e, Ruanda’ya bakın orada insanları katledenleri biliyorsunuz. Fransa’yı görmezden gelmek mümkün mü?”

15 Temmuz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Milletimiz 15 Temmuz’da tarihinin en büyük imtihanlarından birini alnını akıyla verdi.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Devletin sahibinin Milletin olduğunu 15 Temmuz’da bir kez daha gördük. Atatürk Havalimanı’nda neler olduğunu izleyen bir ana muhalefet başkanı var.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Milletimiz dünyada örneği olmayan bir şekilde, imanla Fetö’cülere karşı koydu. “

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Azerbaycan’a karşı ermenisten tarafından yapılan saldırıları şiddetle kınıyor, şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye Azerbaycan’ın hakkına, hukukuna yapılan saldırıda asla sessiz kalmayacaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısı sonucunda yaptığı önemli açıklamalar bu kadardı. Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.