film önerisi
film önerisi

Film Önerisi – Karantina Günlerinde İzlenilebilecek 14 Kaliteli Film

Film önerisi listemize hoş geldiniz. Film Önerileri konusuna çok açız, farkındayım. Ülke olarak film izlemeyi seven bir yapımız var. Bu karantina günlerinde ne izleyeceğim diye kendisini sıkıntıya sokanlar da bir hayli fazla. Hâl böyle olunca, biz de film izlemek isteyen ama ne izleyeceğini bilmeyen takipçilerimize, 14 filmlik bir liste hazırladık. Listede mutlaka izlemeniz gereken birbirinden kaliteli 14 film var. Mutlaka bu listedeki filmleri izlemelisiniz. Hazırsanız film önerisi listemize başlayalım!

Sıralama tamamen karışık gitmektedir. Bu neden 14. sırada! Neden bu 1. sırada? diye üstümüze gelmezseniz seviniriz. ‘Sosyal mesafe’ye uyalım, lütfen.


Birbirinden Kaliteli 14 Film Önerisi Listesi

14. Parasite (2019) – IMDb: 8,6

Tür: Gerilim/Komedi

Bong Joon-Ho’nun yönetiminde olan bu film, fakir aileye sahip bir çocuğun arkadaşı aracılığı ile zengin bir kıza özel ders vermesiyle başlar. Bu genç adam önce kardeşi, sonra da ebeveynleri ile bu zengin ailenin evine ve özel hayatına sızar.


13. The Platform (2019) – IMDb: 7,0

Tür: Bilim Kurgu/Gerilim

Goreng, bu “delik” denen hapishaneye sigarayı bırakmak ve alacağı diplomayı düşünerek girer. Fakat bu sistemin nasıl çalıştığını bilmemektedir. Bu 333 katlı hapishanede mahkumların yerleri 30 günde bir rastgele değiştirilir. Odaların arasında bir boşluk bulunur ve bu boşluktan günde bir kere yemek iner. Daha üstte olan, daha fazla yer.


12. The Irishman (2019) – IMDb: 7,9

Tür: Suç/Dram

Beyaz perdenin yaşayan efsanesi Martin Scorsese imzalı bu filmde, 2. Dünya Savaşında askerlik yapmış Frank Sheeran’ın yıllarını verdiği suç örgütü Bufalino ve Sheeran’ın uğruna tetikçilik yaptığı ünlü isimler anlatılıyor.


11. The Pianist (2002) – IMDb: 8,5

Animated gif about gif in ☯ by natalia ♡ᵕ̈ on We Heart It

Tür: Savaş/Dram

Wladyspaw Szpilman, Polonyalı başarılı bir piyanisttir. 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların Polonya’yı işgal etmesi ile hayatı kabusa döner. Film, bu başarılı piyanistin hayatta kalma mücadelesini anlatır.


10. Tau (2018) – IMDb: 5,8

Tür: Bilimkurgu/Gerilim

Julia, bir mucit tarafından deneylerde kobay olarak kullanılmak amacıyla kaçırılan kişilerden biridir. Yapay zeka tarafından korunan bu evden kaçmak için biriyle arkadaş olur.


9. The Notebook (2004) – IMDb: 7,8

Tür: Romantik/Dram

Yaşlılara özel bir bakımevinde yaşayan Duke, eski bir defterinde yazılı olan bir aşk hikayesi okumaya başlar.


8. Manchester By The Sea (2016) – IMDb: 7,8

Tür: Dram

Lee Chandler, Massachusetts’te çalışan sakin bir kapıcıdır. Sabah saatlerinde aile dostu olan George’dan bir telefon alır ve abisi Joe’nun kalp krizi geçirerek tekneden düştüğünü, Beverly’de olduğunu öğrenir.


7. Taxi Driver (1976) – IMDb: 8,3

film önerisi

Tür: Dram

Tüm zamanların en iyi 100 filmi listesinde 52. sırada olan bu efsane film, Vietnam’da savaşı henüz atlatamayan bir askerin geceleri taksi şoförlüğü yapması sonucu gece hayatını görmesini, buna uymayı reddetmesini konu alıyor.


İzlemeyen yoktur herhalde?

6. The Wolf of Wall Street (2013) – IMDb: 8,2

film önerisi

Tür: Komedi/Dram

Gerçek bir yaşam öyküsünü konu edinen bu filmde Jordan Belfort 24 yaşında, hırslı bir adamdır. Para kazanma isteği ile Wall Street borsasında komisyoncu olarak başlar.


5. 10 Things I Hate About You (1999) – IMDb: 7,3

film önerisi

Tür: Romantik/Komedi

Bianca, okuduğu okulda her erkeğin hayran olduğu çok güzel bir kızdır. Ablası ise hayatı boyunca erkeklere hiç ilgi duymamıştır. Bianca’nın da hayatı, ablasına göre şekillenir. Ailede bir kural vardır. Bu kurala göre ikisinin aynı anda sevgilisi olmadığı sürece, kimsenin sevgilisi olmayacaktır.


4. Five Feet Apart (2019) – IMDb: 7,2

Haleylurichardson Cysticfibrosis GIF by Five Feet Apart - Find ...

Tür: Romantik/Dram

İki gencin hastanede yollarının kesişmesi ile hayatlarının değişmesini konu ediniyor. Grant, 17 yaşımda genç bir kızdır. Yaşıtlarının aksine bilgisayara bağlıdır ve zamanının çoğunu hastanede geçirmek zorundadır.


3. There Will Be Blood (2007) – IMDb: 8,2

film önerisi

Tür: Dram/Tarihi Kurgu

1898 yılında kimsesiz bir yerde gümüş madeni arayan Daniel, düşüp ayağını kırmasına rağmen bu arayışına son vermez. 4 yıl sonra, bu işi bırakıp petrol işine başlar. Burada kaza sonucu ölen çalışanlardan birinin oğlunu sahiplenir. Tek varlığı, küçük oğlu olmuştur. Filmin devamında ise Daniel’in bu iş hırsının nelere yol açtığını görüyoruz.


2. Seven Samurai (1954) – IMDb: 8,6

Tür: Aksiyon

Yüzyıl başlarında Japonya’da süren iç savaş zamanı köylüler haydut baskınlarından sıkılmıştır. En sonunda, köyün bilge bir yaşlısı yemek karşılığında samuray kiralamayı öğütler.


1. The Grand Budapest (2014) – IMDb: 8,1

film önerisi

Tür: Komedi/Dram

Stefan Zweig’ın notlarından esinlenerek uyarlanan bu filmin başlangıcında, genç bir kız, bir yazar anısına yapılmış anıta doğru yaklaşır. Yazarın Büyük Budapeşte Oteli’ne 1968 yılında yaptığı ziyaret konulu kitabını okumaya başlar.


10 Things I Hate About You GIF - Find & Share on GIPHY

14 Kaliteli Film Önerisi listemizin sonuna geldik. Eğer istediğiniz filmi bu listede bulamadıysanız “Değeri Bilinmeyen 10 Film Önerisi” listemize göz atabilirsiniz.

Ayrıca Film Otağ sayfamızın Instagram ve Twitter hesaplarını takip etmeyi unutmayın! Esen kalın dostlar.


Zeynep Şenol
17 yaşında deli gibi dizi-film izleyen ve bunları sizlere Dizi Otağ ve Film Otağ ile aktaran sıradan biri.