11 Ekim Günün Özeti

11 Ekim Günün Özeti


11 Ekim 2020
 tarihinde yaşanan tüm önemli olayları listelediğimiz 11 Ekim günün özeti içeriğimiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde bugün yaşanan tüm olayları bir araya toplayacağız.

Ermenistan Gence’yi vurdu.

11 Ekim Günün Özeti

Henüz Azerbaycan ve Ermenistan arasında gerçekleşen Ateşkes’in 24 saati dolmadan, Ermenistan, Azerbaycan’daki Gence kentine füze saldırısında bulundu. Saldırı sonucunda 34 kişi yaralandı, 9 kişi ise hayatını kaybetti.

KKTC’de Cumhurbaşkanlığı seçimleri başladı

11 Ekim Günün Özeti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde halk, Cumhurbaşkanı seçimi için sandık başına geçti. 7’si bağımsız 11 aday yarışıyor.

Fahrettin Koca: “15 Ekim’den itibaten tüm verileri paylaşacağız.”

11 Ekim Günün Özeti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Bu ayın 15’inde başlıyoruz. Ortalama 1.5-2 ayı geçmeyecek şekilde, bütün toplumu kapsayacak şekilde saha taramaları yapmaya devam ediyor olacağız. Bundan sonra yapılan kesitsel taramaları semptomu olmasa da paylaşacağız.”

Yarın İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz.

11 Ekim Günün Özeti

İstanbul’da yarın ilkokulların, 8. ve 12. sınıfların yüz yüze eğitime başlaması nedeniyle İstanbul’da toplu ulaşım 06:00-14:00 saatleri arasında ücretsiz olacak.

Mersin’de büyük bir patlama meydana geldi.

11 Ekim Günün Özeti

Mersin’in Yenişehir ilçesinde, boş bir arazide meydana gelen patlamada 1 kişi yaralandı. Patlama ardından olay yerine çokca polis ve ambulans sevk edildi.

Kaddafi’nin serveti yıllar sonra Fransa’da bulundu.

11 Ekim Günün Özeti

Muammer Kaddafi’ye ait kaybolan 160 milyon avro değerindeki serveti, Fransa’da yaşayan bir Türk çiftte bulundu. Yıpranmış Avro’ları bozdurmaya çalışan çift gözaltına alındı.

11 Ekim Günün Özeti bu kadardı. En doğru ve en güncel haberleri hızlıca takip edebilmek için BPT‘yi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.